Yozgat İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde hazırlanan "Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum" projesi kapsamında öğrenciler İl Müftülüğünde düzenlenen programda bir araya geldi. 
Değerler Kulübüne seçilen gönüllü öğrenciler ile yıl boyu çeşitli eğitim ve saha çalışması yapılarak gençlerin manevi dünyalarına etkin bir dokunuş yapılması hedefleniyor.
Proje ile öğrencilerin "milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerimizi benimseyen, koruyan ve geliştiren fertler olmalarına" ayrıca çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı; milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerimizi kendi yaşantılarında inşa etmiş; aklı selim, kalbi selim ve zevki selim sahibi, bedensel ve sosyal bakımdan dengeli bireyler olarak yetiştirilmesine katkı sağlanması amaçlanıyor.
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilen proje ile öğrencilere verilen eğitimlerin yanı sıra manevi değerleri yaşatmak adına sosyal etkinliklere de yer veriliyor. Etkinlikler, Ramazan ayında da devam etti.
Proje kapsamında İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından, Fatma Temel Turhan Orta Okulu 5.ve 6. sınıf öğrencileri rehber öğretmenleri ve din görevlileri eşliğinde, İl Müftüsü Ali Gülden’in de katıldığı programda bir araya geldi.
Din görevlileri ve rehber öğretmenleri eşliğinde Ramazan ayında teravih namazını kılan öğrencilere çeşitli ikramlar yapıldı.
Öğrencilerle yakından ilgilenerek her biri ile ayrı ayrı sohbet eden Gülden, öğrencilere Diyanet yayınlarından dergiler hediye etti. 
HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi