Yozgat Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü  "Sıfır Atık Projesi"ne katkı sunulması, çevre konusunda farkındalığın artırılması için başlatılan çalışmada çevreci maskotlar görev alıyor.
Yozgat Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Hamide Güven, Yozgat’ta ki tüm okullara ulaşarak, çevre eğitimi verdiklerini söyledi. 
Güven, Bozoknaz ve Bozokcan’ın çocuklarla iletişim kurmaların da son derece etkili olduğuna değinerek, maskotların çocuklar tarafından sevildiğini aktardı. Güven, ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında okullarda öğrencilere sıfır atık, çevreyi korumada geri dönüşümün önemi ve doğa sevgisi aşıladıklarını kaydetti. Güven, “Eğitimlerde Sıfır atık projesi ile israfın önlenmesi, doğal varlıkların korunması, doğa dostu tüketim alışkanlıkları, atık yönetimi, kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atık miktarının azaltılması, etkin toplama sisteminin kurulması, atıkların geri dönüşümü konularını kapsayan atık önleme yaklaşım hedefleri kapsamında çocukların farkındalık geliştirmeleri ve sıfır atık yaklaşımını tanımaları amaçlıyoruz” dedi.
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi