Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış töreninde Konuşan Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse; Türkiye Yüzyılı'nı inşa ve ihya etmeye devam ediyoruz, dedi.
Başkan Köse; Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Sayın Cemil Çiçek, Bakanlarımız ve Cumhur İttifakı Siyasi Parti liderlerinin katılımı ile asrın yatırımlarından Yüksek Hızlı Tren açılışımızı gerçekleştirdik.


Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde hizmetlerle Türkiye Yüzyılı'nı inşa ve ihya etmeye devam ediyoruz. Yüce Mevla’m sağlık, sıhhat ve ömrüne bereket versin. Cumhuriyet Meydanı’nı bayrakları ile dolduran, bu büyük açılışın coşkusunu bizimle paylaşan tüm halkımıza teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.
Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'ne ilişkin, " Hızlı tren projesinin 2009'da başladığını anımsatan Yıldırım, "Ankara'dan Kırıkkale'ye, Kırıkkale'den Yozgat'a, Yozgat'tan da Sivas'a. 2 saatte ver elini Sivas'tan Ankara'ya, bir saatte ver elini Yozgat'tan Ankara'ya, yarım saatte Kırıkkale'ye. Hızlı tren, Kırıkkale'yi de Sivas'ı da komşu kapısı yapıyor.” Dedi.
 Yıldırım, Yozgat Cumhuriyet Meydanı'ndaki gerçekleşen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını getirdiğini söyleyerek, hızlı trenin hayırlı olmasını ifade etti.
Yıldırım, "Ankara'dan Kırıkkale'ye, Kırıkkale'den Yozgat'a, Yozgat'tan da Sivas'a. 2 saatte ver elini Sivas'tan Ankara'ya, bir saatte ver elini Yozgat'tan Ankara'ya, yarım saatte Kırıkkale'ye. Hızlı tren, Kırıkkale'yi de Sivas'ı da komşu kapısı yapıyor. Yozgat'ta sabah akşam saatlerinde trafikte bir uçtan bir uca gidinceye kadar Kırıkkale'ye ulaşıyorsunuz. İşte medeniyet bu, işte hizmet bu, hizmetin adı Recep Tayyip Erdoğan'dır, AK Parti'dir." diye konuştu.
" 20 yıl boyunca dağ gibi sorunları, dağ gibi hizmetlere döndürdük "
Yıldırım, Yozgat'a havaalanının da yapıldığını anımsatarak, "20 yıl boyunca dağ gibi sorunları, dağ gibi hizmetlere döndürdük. Sorunlarımızı, torunlarımıza bırakmadık. Üstüne üstüne gittik, darbelerin, vesayetlerin üzerine gittik. Terör örgütlerinin üzerine gittik. Ay yıldızlı bayrağımızı yere indirmedik. Yolları böldük, hayatları birleştirdik, yolları böldük, gönülleri birleştirdik. Dedik ki yolları böleriz, Türkiye'yi böldürtmeyiz." Dedi
“Hızlı Tren Yozgat'ımıza Hayırlı Olsun”
Yozgat hakından 14 Mayısta Recep Tayyip Erdoğan'ı reko  o isteyen Yıldırım “ Bu seçim, işgalcilere karşı istiklal mücadelesi seçimidir. Bu seçim, PKK bölücü terör örgütünü, FETÖ terör örgütünü meşrulaştırmaya çalışanlara karşı milli ve yerli liderin seçimidir, Türkiye'nin seçimidir. Dağdakilerin dili çözüldü. Gece gündüz açıklama yapıyorlar, '14 Mayıs geçsin, hapishaneler kırılacak, herkes serbest kalacak. 14 Mayıs geçsin, cumhuriyeti değiştireceğiz. Türkiye'yi eyaletlere böleceğiz.' Kuvayımilliye ruhunu içinde barındıran Yozgat, yüz yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının bize emanet ettiği bu Cumhuriyet'i, terör örgütlerine pazarlayanlara, onun arkasındakilere vermeyeceksiniz değil mi? O halde söz verin. 14 Mayıs'ta Recep Tayyip Erdoğan'ı rekor oyla Yozgat'tan seçmeye hazır mısınız? Tekrar hızlı tren Yozgat'ımıza hayırlı olsun." Şeklinde konuştu.
“ fason milliyetçilere en büyük cevabı Yozgat verecektir”
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Milliyetçilik, vatanseverlik, millet ve önderlik sözde olmaz, özde olur, yürekten ve kalpten gelir. Siyasi çıkarlar, şahsi menfaatler için devletin varlığı, ülkenin bütünlüğü, milletin istiklali ve istikbali tehlikeye atılmaz. İnanıyorum ki 14 Mayıs'ta bu çakma, fason milliyetçilere en büyük cevabı Yozgat verecektir." dedi.
Destici, Yozgat Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, 14 Mayıs'a giderken bir tarafta devletin varlığını, ülkenin bütünlüğünü, milletin istiklalini ve istikbalini hedefleyen Cumhur İttifakı'nın, diğer tarafta da PKK'nın siyasi uzantıları ve diğer terör örgütlerinin desteğiyle seçime giden yedili masasının olduğunu belirtti.
 Destici "Sözde milliyetçiyim diyen, Akşener'in olanlara sesi çıkıyor mu? Kemal Kılıçdaroğlu bağıra bağıra tüm sesiyle 'Avrupa yerel yönetimler özerklik şartını getireceğim, PKK'ya özerklik vereceğim' derken Akşener'in sesi çıkıyor mu? HDP ve PKK'yla kol kola seçime gitmesine hiç itirazı var mı? Peki bunlara sessiz kalan birisi Türk milliyetçisi olabilir mi? Bunlara sessiz kalıyorsun ve sen Türk milliyetçisi değilsin. Senin partin Türk milliyetçilerinin partisi değil. Hiçbir Türk milliyetçisi de sana oy vermeyecek ve vermemelidir. Milliyetçilik, vatanseverlik, millet ve önderlik sözde olmaz, özde olur, yürekten ve kalpten gelir. Siyasi çıkarlar, şahsi menfaatler için devletin varlığı, ülkenin bütünlüğü, milletin istiklali ve istikbali tehlikeye atılmaz. İnanıyorum ki 14 Mayıs'ta bu çakma, fason milliyetçilere en büyük cevabı Yozgat verecektir."
Yozgat'ın da 14 Mayıs'ta Cumhur İttifakı'na, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a en güçlü desteği vereceğini ve beklediği haklı yatırımların tamamını alacağını söyleyen Destici, Cumhur İttifakı'na destek istedi.
Erbakan: "'LGBT Türk aile yapısına zarar verir "
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan da Ankara-Sivas Hızlı Tren Hattı'nın Türkiye'ye hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.
Cumhur İttifakı'nın karşısındaki bloğun "yedili masa"nın "yedili maşa" olarak karşılarında durduklarını anlatan Erbakan, "Ne diyorlar bunlar? Diyorlar ki 'Efendim 4-6 yaş arasındaki çocuklara Kur'an öğretmek çağ dışılıktır ve Taliban zihniyetidir. Biz iktidar olursak okul öncesi dönemde çocukların Kur'an öğretilmesine karşıyız.' Buna müsaade etmeyin." dedi.
Erbakan, CHP'li bir milletvekili adayının, " Türkiye'nin dört bir yanında camilerde hoparlörlerden ezan okunması, insanları rahatsız ediyor. Bunun yaşlısı var, hastası var. Ders çalışıp, dinlenmeye çalışan öğrencisi var. Mesaide yorulmuş, istirahat edeni var. Öyleyse biz bu ezanı sadece caminin içinde okutalım." sözlerini duyduğunda kulaklarına inanamadığını anlattı.
Cumhur İttifakı'nın karşısındaki bloğun LGBT'yi savunduğunu öne süren Erbakan, "CHP'ye ne diyeceksiniz? Bizzat genel başkanları ve cumhurbaşkanı adayları, yedili masanın cumhurbaşkanı adayı. Bir programda soruyorlar, diyorlar ki 'LGBT Türk aile yapısına zarar verir mi sizce?' 'Ne münasebet efendim? Neden zarar versin? Herkesin kendi kişisel tercihidir' diyor. Cumhurbaşkanı adaylarının ağzından çıkan bu cümle bu millete, bu ülkeye, bu vatana yakışır mı Allah aşkına?" diye konuştu.
Erbakan "Neyi kastediyor? 'Teröristleri çıkartacağım' diyor. 'Abdullah Öcalan dahil olmak üzere teröristleri çıkartacağım' diyor. CHP'nin Genel Başkan Yardımcısı Diyarbakır'da geçen hafta açıklama yaptı. Ne diyor açıklamasında? 'Biz bu ittifakı oluştururken HDP'nin 2019 yılında yayımladığı 11 maddelik tutum belgesini tam olarak kabul ettik ve ittifak protokolümüze yazdık.' Ne diyor o tutum belgesinde? 'Demokrasi ve özgürlük için yerinden ve yerelden yönetim şarttır' diyor. Ne demek bu? Eyalet sistemi demek, özerklik demek, Allah vermesin Türkiye'nin bölünüp parçalanması demek." Şeklinde konuştu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "14 Mayıs'ta Yozgat'tan bütün dünyaya güçlü bir ses vermeye hazır mısınız? Yozgat hazır, Türkiye hazır, bekleyin bizi” dedi
Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın katılımıyla Yozgat Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, kente hızlı trenle geldiklerini söyledi.
Hızlı trenin Yozgat'a hayırlı olması temennisinde bulunan Karaismailoğlu, "Yozgat her şeyin en iyisine layık ve en iyisini hak ediyor. En iyisini yapmak için de canla başla çalışmaya devam edeceğiz. 14 Mayıs'ta Yozgat'tan bütün dünyaya güçlü bir ses vermeye hazır mısınız? Yozgat hazır, Türkiye hazır, bekleyin bizi." diye konuştu.
Karaismailoğlu, Yozgat'tan hızlı trene binen bir kardeşimiz 5 saatte İstanbul'da olacak, şöyle devam etti:
"Memleketimiz gelişti, büyüdü, dünyanın en hızlı büyüyen ülkelerinden birisi oldu ama bu iş nasıl oldu? Tabi 21 yıldır vatanını, milletini seven evlatlar göreve geldi. Daha önce de hükümetler vardı. Bir yıl dahi sürmeyen koalisyon hükümetleri, başbakanına yazar kasa atılan hükümetler vardı ama 21 yıldır Allah'a hamdolsun güçlü liderimizin güçlü iradesi sayesinde Türkiye çok şey başardı. 21 yıldır yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatı. Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı'nın en önemli parçası Ankara-Yozgat hattı. Bir saatte Ankara'dan Yozgat'a geliyoruz değerli arkadaşlar. Yozgat'tan hızlı trene binen bir kardeşimiz 5 saatte İstanbul'da olacak. Hızlı trenin konforunu, güvenliğini Yozgatlılar hak ediyordu ve bugün hizmete aldık."
Yozgat'ın da Türkiye'nin de hedefi büyük vurgulayan Karaismailoğlu "AK Parti'nin hedefi eser ve hizmet siyasetidir. Her gün eser ve hizmet şölenimiz, eser ve hizmet fırtınamız artarak devam ediyor. İnşallah büyük hedeflerimiz doğrultusunda da 14 Mayıs'ta vereceğiniz güçlü destekle, güçlü ve hayal edilemeyen pek çok işi gerçeğe dönüştürmeye devam edeceğiz. Bugün hızlı tren, diğer devam eden pek çok projemizi bitireceğiz, yenisine başlayacağız çünkü hedeflerimiz büyük. Yozgat'ın da Türkiye'nin de hedefi büyük."  Şeklinde konuştu.
     HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi