Cumhuriyet Alanı’nda Kudüs nöbet çadırı açılış programı gerçekleştirildi. Programa Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden ve Memur-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli de katılırken, birçok çocukta çadır önünde toplandı. Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Yozgat Gençlik Merkezi Gençlik Liderleri programa katılan çocukların yüzlerini boyarken, Yozgat Filistin Destek Platformu tarafından da Türk ve Filistin bayraklarının olduğu balonlar dağıtıldı. 
Memur-Sen Yozgat İl Başkanı Kenan Şerefli, Cumhuriyet Alanı’nda Kudüs nöbet çadırı açtıklarını söyledi. Çadırın 15 gün boyunca meydanda kalacağını dile getiren Şerefli, ‘’Çadırımızı kurmamızın amacı malumunuz bir ay geçti. 
Kudüs'e ahlak, etik tanımayan bir katliam yaşanıyor. Siyonist İsrail ve destekçisi emperyalistler bu katliamın sorumlularıdır. Bunu gündemde tutmak insanlarımızı bu konuda bilgilendirmek, çocuklarımızı bilinçlendirmek amacıyla çadırımız 15 gün kalacak. Özelliği şudur. Her gün biz Bu nöbet çadırımızda bir faaliyet düzenleyeceğiz. 15 gün arkadaşlarımızla beraber olup takip edeceğiz’’ dedi. 
Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden ise, geçen hafta itibarıyla bu meydanda İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı olarak bir kermes düzenlediklerini hatırlattı. 3 gün süren kermesin Yozgat’ta büyük bir bilinç, şuur oluşturduğunu dile getiren Gülden, ‘’Bugün itibariyle de diğer STK'larımız 15 gün bir nöbet tutacağız. 
Bu bilinci canlı tutmamız gerekiyor. Yani bazen şu tür şeyler söyleniyor. Yani bu çadır açmakla, yürüyüş yapmakla, ya da boykot etmekle ne elde edilir? Bu tür faaliyetler ne elde etmekten öte inanan Müslümanlar da orada ortaya çıkan ateş, devam eden zulüm, bebek, kadın, çoluk çocuk demeden katledilen insanlara karşı verdiğimiz tepkiyi, durduğumuz yeri ve tarafı belirlenmesi açısından önemli. Bugün bu STK'larımız bu çadırı kurdular. Ben başkanımıza ve STK temsilcilerimize teşekkür ediyorum. Biz de Türkiye Diyanet Vakfı olarak aynı oluşuma geçen hafta olduğu gibi destek vereceğimizi ifade ediyor, tüm Yozgatlı kardeşlerimizi bilinçli olmaya bu zulme ölçeklerinde dur demeye davet ediyorum’’ diye konuştu HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi