Etkinlikte konuşan Yozgat Türk Ocağı başkanı Dr. Öğr. Üyesi Gökalp Çınarer, Cumhuriyetin 100. yılını kutlamanın verdiği gururdan bahsetti ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi minnetle andı. Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkmanın önemini vurgulayan Çınarer, Türk Ocağı üyelerinin bu değerleri yaşatma ve gelecek nesillere aktarma sorumluluğunu taşıdığını belirtti.
Etkinliğe özel konuklar da katıldı. Bozok Üniversitesi Sanat Tarihi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mehmet Kutlu ve Kazakistan kökenli eşi Dr. Leyla Kutlu, Türk Ocağı'nın konuğu olarak etkinlikte yer aldı. Kutlu çifti, Bozok Yaylası üzerine yapacakları çalışmalarla Yozgat'ın Türk dünyasındaki tanınırlığını artırmayı hedeflediklerini ifade etti. Bu çalışmaların, Yozgat'ın kültürel ve tarihi zenginliklerinin daha geniş kitlelere tanıtılmasına katkı sağlaması bekleniyor.
Etkinlikte ney ve rebap dinletisi de yer aldı. Üyeler, hep bir ağızdan Cumhuriyet şarkılarını söyleyerek coşkulu bir atmosfer oluşturdu.
Yozgat Türk Ocağı'nın düzenlediği "Türkiye Cumhuriyeti 100. Yıl Özel Cumhuriyet Yemeği" etkinliği, Cumhuriyetin kazanımlarının kutlandığı ve gelecek nesillere aktarılmasının önemine vurgu yapan bir platform oldu. Ayrıca, etkinliğe katılan konuklar aracılığıyla Yozgat'ın kültürel ve tarihi değerlerinin daha geniş kitlelere tanıtılması hedeflendi. HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi