AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, partisinin yaptığı aday tanıtım toplantısında AK Parti’nin milletin kendisi olduğunu,  AK Parti’nin rotasını yalnızca milletin çizdiğini söyledi.
Yozgat’ta düzenlenen aday tanıtım toplantısında partililerin ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Milletvekili Akgül,  kendilerinin eser ve hizmetleriyle gurur duyan, kısır siyasi çekişmeler yerine yine eser ve hizmet konuşan, projelerle milletinin karşısına çıkan AK Parti olduklarını ifade etti.
Yozgat’ın hak teslimini her zaman verdiği destekle gösterdiğinin altını çizen Milletvekili Akgül,  Yozgat’ın Cumhur İttifakı'nın sarsılmaz iradesini ve AK Parti'nin kalesi olma hüviyetini yine koruyacağına vurgu yaptı.
AK Parti milletin kendisi
Milletvekili Akgül, “AK Parti; milletin ta kendisidir. AK Parti’nin rotasını yalnızca millet çizer. AK Parti; sadece bir siyasi parti değil, kutlu davamızın bugünkü yol yürüyenlerinin adresidir. AK Parti; demek; eser ve hizmet üretmek demektir. AK Parti; 783 bin km2 vatan toprağının her karışında yaşayan 85 milyon vatandaşımıza eşit ve adil ulaşmak demektir. AK Parti demek; ikinci yüzyılın dünyada Türkiye Yüzyılı olması için milletiyle birlikte durmadan, yorulmadan aşkla, şevkle Liderinin izinde yol yürümek demektir. Allah’a hamd olsun ki bugün Yozgat’ımızın neresine gitseniz orada AK Parti’mizin eser ve hizmetleri bizleri karşılıyor.  Bizler az laf çok iş üreten AK Kadrolarız.  Bizler eser ve hizmetleriyle gurur duyan, kısır siyasi çekişmeler yerine yine eser ve hizmet konuşan, projelerle milletinin karşısına çıkan AK Parti’yiz.  Bizlerin hamaset yapmasına,  Rakiplerine karşı bel altı tutumlar sergilemesine,  Algı, yalan ve iftiralarla seçmenimizi yanıltmamıza gerek yoktur.  Çünkü bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.  Çünkü Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşlarının sözü senettir.  Çünkü AK Parti demek eser ve hizmet üretmek demektir.  Türkiye bilir, Yozgat bilir, Gerçek Belediyecilik AK Parti’dir” dedi.
Davanın sahibi millet
AK Parti davasında benlik duygusunun olmadığına dikkat çeken Milletvekili Akgül, şunları kaydetti:
“Bu Davaya gönül veren, yol yürüyenler iyi bilir.  Bizde benlik duygusu olmaz.  Ben diyen bu davada yol alamaz. 
AK Parti’nin eser ve hizmet siyaseti, rüştünü ispat etmiş bir harekettir. 
Bu gemiye binip,  bu geminin seçilmişleri olup,  Ben yaptım diyerek, AK Parti’nin ufkunu yok sayanlar yalnızca kendisini aldatırlar.  Bu Davada ben yok biz varız.  Bu Davanın tek sahibi millettir. 
Şehri için hiçbir hayali, şehrinin insanlarına verecek hiçbir hizmeti olmayanların sırf ihtirasları, hesaplaşma duyguları, kinleri ve şahsi ikballeri için yaptıkları oyunları da inşallah hep birlikte bozacağız. 
Yozgatlı ben diyenleri sandığa gömecek,  Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlu davasını yine zaferle neticelendirecektir.” 
Kapı kapı gezeceğiz
Milletvekili Akgül, Türkiye’nin istikrarını ve güven ortamını bozmak isteyenleri kapı kapı dolaşarak anlatacaklarını belirtti.
Milletvekili Akgül, “Yerel Seçimler için yalnızca projeler konuşmalı. 
Rakiplerimizle bu alanda yarış içerisinde olunmalı. 
Lakin karşımızda Türkiye’nin ikbalini düşünen yok.  Türkiye’nin istikrarını nasıl bozarız, bu seçimlerde nasıl iktidarı zayıflatırız diyerek yine ağababalarına dayanan bir zihniyet var.  Bunları da unutmayacağız.  Bu zihniyetin Türkiye’nin pranga vurulması için yapmış olduğu çabayı da milletimize kapı kapı gezerek anlatacağız. 
Bir yandan projelerimizi konuşacağız, bir yandan da Anadolu’dan vereceğimiz güçlü destek ile ülkemizin başına örülmek istenen ağları birlikte yok edeceğiz. Gezi Olaylarıyla yolumuzu tıkamak istediler, başaramadılar. 15 Temmuz Darbesiyle tarihe gömmek istediler, tarihe gömüldüler yine başaramadılar. Ekonomik darbelerle çökertmek istediler, başaramadılar.  Asrın felaketi deprem ile bu kez kendileri bitti dediler, hamd olsun düştüğümüz yerden birlikte kalkıyoruz, umduklarını yine bulamadılar. 
Seçimlerde 6’sı 7’si bir araya geldi, yetmedi FETÖ’sü, PKK’sı masanın altında hizalandı bitireceğiz dedi, hamd olsun yine sandığa gömüldüler. Durduramadılar, yıkamadılar,  çökertemediler.Millet kazandı, Ümmet kazandı, Yozgat kazandı, Türkiye kazandı” diye konuştu.
Darmaduman oldular
Milletvekili Akgül, muhalefetin halinin içler acısı olduğuna vurgu yaparak şunları kaydetti:
“Allah muhafaza 6’lı masanın halini görüyorsunuz.  Darmaduman oldular. Birbirleri ile ilgili ağza alınmayacak sözlerle birbirlerini suçluyorlar.  Hesabı da Kılıçdaroğlu’na yıkıp kenara çekildiler.  Bir düşünün bu zihniyet iktidara gelseydi bu milletin hali nice olurdu.  Bugün 6’lı masaya destek veren seçmenler dahi diyor ki Allah’tan bunlar kazanmadı.  Seçmeni bile anladı ama bunlar anlamadı. 
Bunları bugün neden söylüyorum. Biz güçlü oldukça Türkiye yoluna emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir. Cumhur İttifakı bir ve beraber yol yürüdükçe surda asla gedik açılmayacaktır. Aziz milletimiz bu davanın arkasında sıra dağlar gibi durdukça Hak yolda galip olmaya devam edecektir.”
Zafer bizlerle olacak
Milletvekili Akgül,  “Yozgat Cumhur’un sarsılmaz kalesidir. AK Parti Yozgatlının yuvasıdır. Recep Tayyip Erdoğan Yozgatlının gönlündedir.  İnşallah 1 Nisan sabahı zafer bizlerin olacaktır.  Bizler emanetlerimizi geri almak için hazırız.  AK Parti Belediyeciliğini yeniden hâkim kılmak için adaylarımız hazır ve kararlı. 
Sorgun’u,  Akdağmadeni’ni, Sarıkaya’yı, Yerköy’ü,  Şefaatli’yi,  Yenifakılı’yı,  Çayıralan’ı çok özledik. Bozok Yaylasının destek ve dualarıyla yeniden AK Sancağımızı bu ilçelerimizde dalgalandıracağız inşallah.
 Merkez,  Boğazlıyan, Çekerek,  Aydıncık, Kadışehri, Saraykent, Çandır AK Belediyecilikte son sürat yola devam edecek inşallah.
Hedefimiz 14’te 14 yapıp AK Belediyeciliği şehrimizin her yerine yaymak olacaktır.
Dava şuuru ile adaylarımıza sahip çıkmak hepimizin boynunun borcu.
Bugünden sonra durmayacağız, yorulmayacağız birlik ve beraberlik içerisinde yeni bir zafer yazacağız. 
Buradan aday adaylarımıza da seslenmek istiyorum.  Her biriniz adaylık sürecinde yoğun çaba sarf ettiniz.  Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlu davasına inanan bireyler olarak hizmet için bende varım dediniz.  Hepinizin bu göreve layık olduğuna yürekten inanıyorum.  Sizlerin varlığı bizleri güçlü kılıyor.  Bugün aranızdan bu görev için seçilen arkadaşlarımız burada.  Lakin sizlerin de bundan sonraki süreç için desteğiniz çok önemli.  Bu makamlar hepimiz için gelip geçici, önemli olan Halka hizmet, Hakka hizmet düsturuyla yol yürümek.  Bu Davanın sahibi yine sizlersiniz.  Yarınlar yine hepimizin olacak. 
Bu zorlu yarışta sizleri de adaylarımızın yanında görmek bizleri daha güçlü kılacaktır.  Gücümüz birliğimizde,  Başarımız azmimizde, 
Zaferlerimiz Davamıza olan sadakatimizde.  Sahada hep birlikte mücadele edeceğiz. İnşallah Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde AK Parti’mizi yine merkez ve ilçelerimizde 1. Parti çıkararak Gönül Belediyeciliğini Bozok Yaylasında hakim kılacağız.”
                      ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi