Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Yozgat İl Başkanı Mustafa Bulut,   31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde merkez ve  ilçeler olmak üzere kendi adaylarıyla seçime gireceklerini söyledi.
Yozgat’ta yerel seçimler için geri sayıma geçilirken, siyasi partilerin de yol haritaları belirlenmeye başlandı. 
Kamuoyunda ittifak üzerine yapılan planlar konuşulurken, DEVA Partisi kapıları kapattı. Mayıs seçimlerinde Millet İttifakı ile seçime giren DEVA Partisi, Yozgat’ta kendi adaylarıyla seçimlerde yarışacak.
DEVA Partisi Yozgat’ta istişare toplantısı gerçekleştirdi. İl Başkanı Mustafa Bulut başkanlığında parti binasında gerçekleştirilen toplantıya il başkanlarının tamamı katıldı. Toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmeler yapılırken, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimler için fikir alışverişi yapıldı. Toplantıda yerel seçimlere Deva Partisi olarak kendi adaylarıyla girilmesi kararı çıktı.
DEVA Partisi İl Başkanı Mustafa Bulut,  ilçe başkanları ile yerel yönetim seçimlerine yönelik istişare toplantısını gerçekleştirdiklerini söyledi.
İl Başkanı Bulut, “Deva Partisi olarak aday başvurularının kabulü ve listemizde bulunan adayların seçime girmelerine yönelik karar almış bulunmaktayız.  Yerel seçimlere kendi adıyla, kendi şanıyla, kendi logosuyla gireceğiz” dedi.
İl Başkanı Bulut, gazetemize yaptığı değerlendirmede  Yozgat’ta son dönemlerde ortaya atılan ittifak aday önerilerine kapılarının kapalı olduğuna dikkat çekti.
İttifak adayı fikrine sıcak bakmadıklarına vurgu yapan İl Başkanı Bulut,  parti içi istişareler sonucunda hareket ettiklerini kaydetti.
İl Başkanı Bulut, “Hızlı bir şekilde adaylarımızı belirleyerek, kampanyaya başlayacağız.  Bir yandan teşkilatlarımızı güçlendirirken bir yandan da DEVA belediyeciliğinin temellerini de hep beraber atacağız” diye konuştu.
Yerel seçim sürecinde saha çalışmalarının daha farklı olacağına dikkat çeken İl Başkanı Bulut,  vatandaşlarla diyaloglar geliştireceklerini, mahallelerindeki sorunları tek tek tespit edeceklerini belirtti.
İl Başkanı Bulut,  “Belediye başkanlarından ne bekliyorlar, hangi sorunlar acil, bütün bunları vatandaşlarımızdan dinleyeceğiz. Az konuşacağız çok dinleyeceğiz, daha sonra çözümler üretip adaylarımızla tekrar sahaya çıkacağız. Yerelden gelebilecek işbirliği önerilerini de münferiden kuşkusuz değerlendireceğiz. Siyaset yapma amacımız; memlekete ve ülkeye hizmet etmek. Bizler geleceğiz buralarda memleket ve ülke için mücadele edeceğiz, halkımız da bunu takdir edecek” açıklamasında bulundu.                    ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi