AK Parti Yozgat Belediye Başkan Aday adaylığı başvurusu için parti binasına gelen Hasan Arun, Türkiye yüzyılında Yozgat’ın hak ettiği yeri almasını arzu ettiklerini söyledi.
Aday adaylığı başvurusunu AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer’e veren Hasan Arun,  Yozgat’ın bir evladı olarak güçlü olan eğitim ve birikim alt yapımızı Yozgatlılara hizmet etme şerefiyle taçlandırmak istediğine vurgu yaptı.
Arun, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde başlatılan Türkiye yüzyılında Yozgat’ın hak ettiği yeri almasını arzuluyoruz. Bunun için “Hayalimiz ve sevdamız Yozgat” sloganı ile siz saygıdeğer hemşehrilerimize hizmetkar olmak istiyoruz.  
Yozgatlı hemşehrilerim;  alt yapıdan ulaşıma, turizmden sağlığa, temiz çevreden, sokak hayvanlarına, eğitimden kültüre, sanattan mimariye, estetikten sosyal hayattaki durgunluğa kadar yenilikçi yaklaşımları kullanan, gerçek problem ve ihtiyaçları ön görerek, hayata değer katan, çözümler üreten, yaşam kalitesini yükselten yaşanabilir bir şehir oluşturacağız.
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sürekli değişim ve gelişim vizyonunu kendimize düstur edineceğiz. Daha verimli, sosyal, erişilebilir, eşit, yaşanabilir şehir kültürü oluşturacak  bir belediyecilik  anlayışı ile hareket edeceğiz. Yozgat’ta şehir ekosistemini oluşturan tüm paydaşlarla birlikte ortak aklı oluşturup, güçlü bir yönetim tesis edeceğiz.
Mahalle mahalle, sokak sokak ihtiyaç analizi yapıp;  mahallelerin gerçek sorunlarını, mahalle sakinlerinin isteklerini  belirleyip çözümler üreteceğiz. Geleceğimizi hep birlikte inşa edeceğiz. Cumhurbaşkanımız ve Ak Partimizin milletin hizmetkarı olma düsturundan asla vazgeçmeyeceğiz. Kavgayı değil sevgiyi, hakareti değil hoşgörüyü, dövüşmeyi değil kucaklaşmayı, kısır döngüyü değil vizyonu , ayrışmayı değil adaleti şiar edineceğiz.
Tüm halkımızın karar alma süreçlerine doğrudan katılımını sağlayacağız. Belediyeciliği hantal yapıdan çıkartıp, iş disiplini ve profesyonellik  anlayışı ile yöneteceğiz. Kamu kaynaklarını verimli ve adil kullanacağız. Merkezinde insan olan bir belediye hizmeti sunacağız. Kapımızı da, gönlümüzü de siz saygıdeğer Yozgatlı hemşehrilerimize sonuna kadar açacağız.
Yarınların bugünlerden çok daha güzel olacağına inancımız tamdır. Gece gündüz, kar kış demeden bütün gücümüzle siz saygıdeğer Yozgat halkının hizmetkarı olacağımızdan hiç şüpheniz olmasın. Şehrimize yeni bir ruh ve heyecan katacağız. Belediyecilikten ziyade bir şehir kültürü oluşturup, bir medeniyet inşa edeceğiz. Değişim ve gelişime inşallah hep birlikte şahit olacağız” dedi.           SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi