Açılışa İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Çiftçi, Milli Eğitim Şube Müdürü Yasin Gürsoy, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. 
Yozgat Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin el emeği göz nuru ürünleri yerini aldı, sergide 78'e yakın eserin yer aldığı öğrenildi.
Düzenlen serginin amacı, kursiyerlerin emeklerinin ve ürettikleri ürünlerin değerini göstermek olduğunu ifade eden İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Çiftçi “yıl boyunca milli eğitim müdürlüğümüz halk eğitim müdürlüğümüz kurslarını biz kültür merkezimizde misafir ediyoruz burada insanlar kurslara geliyorlar ve bu nezih ortamda da elbette bu kursların sonucunda da bir ürün veriyorlar bugünkü sergimizin sebebi hem bu ürünlerin kıymetinin görülmesi hem de kendilerini bir el sağlığı dileyebilmek çünkü kadınlarımız bizim için çok önemli malumunuz Anneler Günü de yaklaşıyor insanlarımız ziyaret etsinler sergimiz burada onları annelerine hediyeler alabilirler elemeyi Göznuru diye de düşündük ve kapsamlı bir sergi açmayı planladık bütün katılımcılarımıza kursiyerlerimize misafirlerimize herkese çok teşekkür ediyorum.” Dedi.
“Kursiyer Sayısı Arttı”
Son 4 yılda kursiyer sayısının arttığını söyleyen Halk Eğitim Kursu Öğreticisi Aynur Yıldız, "Aramızda olduğunuz için, etkinliğimize katıldığınız için, bizim sesimizi duyurduğunuz için, yanımızda olduğunuz için öncelikle çok teşekkür ediyorum. Tabii öncelikle vali beyimize, il müdürlerimize sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.
Emeği geçen o kadar çok kursiyer var ki, gerek öğretmenlerimiz, hemşirelerimiz, ev hanımlarımız, küçük kızlarımız, yani sesimizi duyurabildiğimiz için, ulaşabildiğimiz için çok mutluyuz. Ben isterim ki Yozgat'ta herkes bu etkinliklere gelsin, katılsın ve ben karma olarak bir sergi yapmak istedim. Kursunda çok şükür birkaç tane erkek kursiyerlerimiz olmaya başladı. Yozgat'ta, erkek bayan adına insanların sanatla alakalı bir şeyler yapabileceğini, yapabildiğini gösterdik, gördük, çok mutluyuz. 
4 yıl oldu açalı. İnanın ben iki kursiyerle başladım, şu anda 20-25 tane kursiyerim var. Artı buranın haricinde, Kent Park'taki Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde de özel öğrencilerim var, onlarla da uğraşıyoruz. 20 kişiyle şu anda, karma olarak 23 erkek,  kursiyerlerimizle 78'e yakın eserimiz var. Ve bunların hepsi bu yıla ait, geçen seneden eserler yok aralarında" şeklinde konuştu. SALİH AKGÜL 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi