Hizmet Belediyeciliği ile Gönül Belediyeciliği gibi iki değerli kavramı birleştirip, ‘Tevazu, Samimiyet ve Gayret’ ile başlattığı millete hizmet yolculuğunu daha kalıcı ve güzel bir seviyeye ulaştıran Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse,  yeni dönemde de hizmet bayrağını dalgalandırmaya devam edecek.
‘Hizmette Celal’li, Yozgat’a sevdalı, gönülde dualı, vatandaşa tevazu’ başkan Celal Köse, rutin belediyecilik hizmetleri dışına çıkarak,  turizm, tarım, eğitim, kültür, sanat, spor gibi hemen her alanda Yozgat’a dokunuş yaparken, Güçlü Türkiye'nin lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden aday gösterdiği isim oldu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yol arkadaşı Celal Köse’nin adaylığını  Ankara’da düzenlenen toplantıda resmileştirdi.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse,  “Başta Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, bizlere güvenen herkese teşekkür ediyorum. Tarafıma gösterilen bu güven ve teveccühe layık olabilmek için durmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.  “Önce Millet Önce Memleket” diyerek çıktığımız bu yolda Rabbim; hemşehrilerim ve memleketim için güzel hizmetler yapmayı nasip etsin inşallah” dedi.
ATO Congresium Kongre Merkezinde düzenlenen olan AK Parti ikinci Aday Tanıtım toplantısında 17’si büyükşehir olmak üzere 48 ilin belediye başkan adayları açıklandı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen AK Parti Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’nda AK Parti’nin Yozgat Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Köse, “Sadece Türkiye’nin değil bütün mazlum milletlerin umudu olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bu ulvi vazifede yeniden bizlere gösterdiği imkan nedeniyle şükranlarımı arz ediyorum” dedi.
HAKKA HİZMET HALKA HİZMET
Başkan Köse, sözlerini şöyle sürdürdü: “Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile Kadim Şehrimiz Yozgat’a Hizmet için dün olduğu gibi bugünde Hazırız, Kararlıyız.
Yozgat için Aşkla, Canla, Başla çalışmaya devam etmek için yeniden Bismillah. Gönül belediyeciliğimiz ilkesiyle halkımızın hizmetkârı olduğumuzu bir an bile aklımızdan çıkarmadan istikrar ve güvenin teminatı AK Parti’mizin ‘Halka hizmet Hakk’a hizmettir’ felsefesiyle var gücümüzle çalışmaya, üretmeye ve şehrimizi kalkındırmaya devam edeceğiz.” 
CELAL KÖSE KİMDİR? 
1972 yılında Yozgat’ta doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilini Yozgat’ta tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi anabilim dalı Kamu Yönetimi Bölümünden siyasi partiler kanununa göre seçme seçilme esasları, parti içi demokrasi ve liderler sultası başlıklı Yüksek Lisans tezini vererek mezun oldu.  İş hayatında inşaat, akaryakıt, gıda ve madencilik gibi çeşitli alanlarda faaliyetleri oldu. 1984 yılında kurulan baba mesleğini devam ettirdi. Siyasi hayatına ilk olarak Refah Partisi Gençlik Kolları’nda başladı. AK Parti kuruluşunda kurucu il başkan yardımcısı olarak görev aldı, Şubat 2002’de Genel Merkez tarafından Yozgat Merkez İlçe Teşkilatı’nı kurmak üzere Kurucu Merkez İlçe Başkanı olarak görevlendirildi. 2007 Yılında bu görevinden ayrıldı. 23 Ağustos 2017 tarihinde AK Parti Yozgat İl Başkanlığı görevine atandı. 2019 yerel seçimlerinde de Yozgat Belediye Başkanı seçildi. Köse, evli ve 2 çocuk babasıdır.              ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi