Yozgat’ta, Pençe- Kilit Harekatı bölgesinde,  üs noktasına sızmaya çalışan PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 9 asker için yürüyüş düzenlendi
Yozgat’ta ülkücüler, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 9 asker ile Filistin için bir araya geldi.
Yimpaş AVM  toplanan ülkücüler, ellerinde Türk bayrakları ile Cumhuriyet Alanı’nda kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında, 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganları atıldı.


Yürüyüşte Ülkü Ocakları gençleri, vatan uğruna birlik ve beraberlik mesajı verdiler. Teröre karşı sloganların atıldığı yürüyüşe vatandaşlarda destek verdi. Ellerine Türk bayrakları alan gençler, ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ şeklinde düşmana korku, dosta güven verdiler. 
Batının aparatı katil sürüsü PKK’nın saldırısı sonucu 9 Mehmetçik daha şehit olurken, teröre öfke yurdun her bucağından daha da gür bir sesle yükseliyor.
Vatan evlatları vatan toprağına teslim edilirken, Yozgat Ülkücü Ocakları İl Başkanlığı’nca düzenlenen yürüyüşle terör örgütü PKK’ya lanet okunurken, ülkücüler öfkelerini sloganlarla dile getirdi.
Yürüyüşe MHP İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, Merkez İlçe Başkanı Adem Kızılay, Ülkü Ocakları Başkanı Celal Yalçın, MHP yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.


Ülkü Ocakları Başkanı Celal Yalçın, Varlık sebebi bu ülkeyi bölmek, kardeş kavgası çıkarmak olan eli kanlı terör örgütü fıtratının gereğini sergilediğini aktardı.
Yalçın, Türk ordusunın gerek yurt içi gerekse yurt dışında milletin, sınırların ve aziz vatanın selameti için can tıraş mücadele ettiğinin altını çizdi.
Ülkü Ocakları Başkanı Yalçın, konuşmasında şunları kaydetti:
“Ülkü Ocakları Yozgat İl Başkanlığı olarak teröre lanet sloganıyla başlattığımız haykırışımıza katılımlarınızdan ötürü teşekkür ediyorum.
Haykırış diyorum çünkü artık sözün hükmü kalmamış sabır taşı çatlamış ocaklara düşen ateş sadece düştüğü yeri değil yürekleri dağlamıştır kahraman Türk ordusu gerek yurt içi gerekse yurt dışında milletimizin sınırlarımızın ve bu aziz vatanın selameti için can tıraş mücadele etmektedir.
İşte bu mücadele esnasında pençe kilit harekâtının operasyon sahasında bulunan bir üssümüze yönelik önceki gün akşam saatlerinde hain teröristlerce sızma girişimi vuku bulmuş ve çıkan çatışmada 9 kahraman Mehmed’imiz şehit düşmüş 4 kahraman Mehmed’imizde yaralanmıştır.


Hiç unutulmamalıdır göğsümüzdeki iman bizlere öğretmiştir ki Allah yolunda öldürülenler için ölüler demeyin bilakis onlar diridirler fakat siz bilemezsiniz. Buyruğu mıh gibi aklımızdadır. Bu haç ile hilalin savaşıdır. Hiç şüphemiz yoktur ki sonunda kazanan Allah davası olacaktır. Türk milleti her daim bu imanlı şuurun idrakinde olacaktır. Bizler çok iyi biliyoruz ki tertemiz kanlarıyla aziz toprağımıza can olan şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak, bu hesap mahşer gününe bırakılmayacaktır. Devletimiz ve kahraman ordusundan beklentimiz odur ki; bu cennet vatanın evlatlarına, birliğine, dirliğine kasteden bu kan emici soysuzların, teröristlerin son destekçisi de etkisiz hale getirilinceye dek, yılmadan, yıkılmadan bu kutlu mücadelenin sürdürülmesidir.
 Kızıl elmaya hey! Kızıl elmaya düsturuyla kalplerinde iman, vatan ve Allah diyerek var gücüyle düşmana korku salan vatan evlatlarının toprağa bir bir düşmesinin hesabı sorulmalıdır.


 Bizlere düşenise aziz şehitlerimizin ne uğruna toprağa düştüğünün idrakine vararak, dünü, bugünü, yarını düşünmeli, şehitlerimizin aziz hatıralarına ve geride kalanlara sahip çıkmalı, gazilerimizin her anında yanında olarak destek olmalı, vatanın birliği ve dirliği için üzerimize düşen görevi ve sorumlulukları yerine getirmeliyiz. 
Bu vesile ile toprağa düşen aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize geçmiş olsun dileklerimizi ileterek Türk milletine baş sağlığı diliyorum. Allah’tan geride kalanlara sabır niyaz ediyorum.” SALİH AKGÜL

Editör: Hakimiyet Gazetesi