Yozgat’a doğalgaz arzını sağlayan Sürmeligaz tarafından iki ilçe daha doğalgaza kavuştu. Aydıncık ve Çayıralan ilçelerinde hat çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte ev ve işyerlerine doğalgaz dağıtımı başladı.
Sürmeligaz tarafından bu yıl içerisinde yatırım programına alınan Aydıncık ve Çayıralan’da doğalgaz sevinci yaşanıyor.
Sürmeligaz İşletme Müdürü İhsan Salman, Aydıncık’ta 10 km doğal gaz hattı imalatı, Çayıralan’da 11 km doğal gaz hattı imalatı yapıldığını söyledi. Salman, Aydıncık’ta 550, Çayıralan’da  ise 600 abone olmak üzere  toplam bin 150 aboneye ulaştıklarını aktardı.
Salman, “Yozgat’ta başlattığımız yatırım hamlesi ile birlikte  ilçelerimize doğalgaz ulaştırılma çalışmaları, hızla devam ediyoruz. Aydıncık ve Çayıralan ilçeleri 10 Mart 2023 tarihinde lisansımıza eklehdi.  Bu ilçeler lisansımıza eklenmesinden sonra hemen etüd ve proje çalışmaları yapılarak Çayıralan ilçesinde 14 Mayıs 2023, Aydıncık’ta ise 04 Temmuz 2023 tarihinde doğal gaz alt yapı çalışmaları başladı. Doğal gaz alt yapı çalışmalarının tamamlanmasını takiben Aydıncık’a 10 Ekim 2023 ve Çayıralan’da 8 Kasım 2023 tarihinde gaz arzı sağlandı” dedi.         
                    ÇETİN MERMERTAŞ