Ligde sadece bir galibiyeti bulunan kırımız siyahlı ekip Giresunspor deplasmanında da taraftarlarını üzmeye devam etti. Aldığı mağlubiyet ile alt sıralara demir atan Yozgat Belediyesi Bozok Hentbolspor, ligin ilk devresini 6’ıncı sırada tamamladı. 
Hüseyin Avni Alparslan Spor Salonu’nda oynana müsabakaya iyi başlayan ev sahibi Giresunspor ilk dakikalardan itibaren oyuna ağırlığını koydu. Bulduğu üst üste goller ile rakibi arasındaki sayı farkını açık Giresunspor ilk devreyi Yozgat Belediyesi Bozok Hentbolspor karşısında 16-12 önde tamamladı. Müsabakanın ikinci yarısında da üstünlüğünü koruyan Giresunspor, hem savunmada hem de hücumda etkili oldu. Müsabakayı 36-29 kazanan Giresunspor puanını 8’e yükseltirken, Yozgat Belediyesi Bozokspor 2 puanda kaldı. 
Hüseyin Avni Alparslan Spor Salonu’nda oynanan müsabakayı Murat Gedikli, Levent Ulaş Bilgi hakem ikilisi yönetti. Ev sahibi Giresunspor’da Özcan Aktaş attığı 13 gol ile hem takımının hem de müsabakanın en golcü ismi olurken, Emirhan Özdemir 8, Köksal Çepe 6, Mert Atik 4, Ertuğrul Arslan 3, Ahmet Seha Durna ve İsak Gör ise 1’er gol attı. Yozgat Belediyesi Bozok Hentbolspor’da Alperen Düzcan, Talha Kurd, Berat Bilal Çebi 6, İhsan Korkmazyiğit 4, Mehmet Keskin 3, Muhittin Ateş ve Nuri Şahin ise 2 gol attı. 
Giresunspor’da İsak Gör, Özcan Aktaş birer kez, Ertan Kaya ve Mert Atik ise iki kez iki dakika cezası alırken, Ertan Kaya sarı kart gördü. Yozgat Belediyesi Bozok Hentbolspor’da Mehmet Keskin, Muhittin Ateş, Talha Kurd, Berat Bilal Çebi, İhsan Korkmazyiği birer kez iki dakika cezası alırken, Muhittin Ateş ve İhsan Korkmazyiği sarı kart gördü.                HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi