Vali Özkan'ın mesajında, Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen bu günün, engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığın arttırılması açısından anlamlı olduğunu belirtti.
Vali Özkan, engelli vatandaşların desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görmenin mutluluk verici olduğunu vurgulayarak, her sağlıklı insanın da bir engelli adayı olduğu gerçeğinin unutulmaması gerektiğini dile getirdi.
Vali Özkan mesajında şu ifadelere yer verdi:“Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığın arttırılması açısından anlamlı bir tarihtir.
Devletimiz, sosyal devlet ilkesinin gereği olarak son yıllarda toplumsal yaşamda etkinlik alanlarını genişletmek ve daha iyi yaşam koşulları sağlamak amacıyla; engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin ekonomik ve sosyal durumlarını iyileştirmeye yönelik çok önemli düzenleme ve uygulamaları hayata geçirmiştir.Engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, onların yaşama sevinçlerini yüksek tutarak hayata sarılmalarından büyük mutluluk duyuyoruz.
Hiçbir engelin seçim olmadığını hatırlatıp, her sağlıklı insanın da bir engelli adayı olduğu gerçeğinin unutulmamasını temenni ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir hayat diliyorum.” Dedi Haber Yozgat valiliği 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi