Yozgat Valiliği koordinesinde, işitme engellilerin toplumsal hayata katılımını desteklemek amacıyla özel bir etkinlik düzenleniyor. Yönetmeni, senaristi ve oyuncularının işitme engelli olduğu "Acı ve Tatlı Hayat" isimli sinema filmi, işitme engelli vatandaşlarımız ve işaret dili bilen Yozgatlı vatandaşlarımız için özel bir gösterimle sinemaseverlerle buluşacak.
Etkinlik, 2 Aralık Cumartesi günü saat 13.00'te Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşecek. Yozgat Valiliği'nin organizasyonuyla gerçekleşecek olan bu özel etkinlik, işitme engellilerin sinema keyfini yaşayabilmeleri ve toplumsal farkındalık oluşturabilmek amacıyla düzenleniyor.
Valilik tarafından yapılan açıklamada, tüm işitme engelli vatandaşlarımızın ve işaret dili bilen hemşehrilerimizin bu özel gösterimi izlemeye davetli olduğu belirtildi. "Acı ve Tatlı Hayat" filmi, işitme engellilerin yaşadıkları zorlukları ve sevinçleri konu alarak, duygusal anlamda önemli mesajlar veriyor. Bu özel etkinlik, işaret diline gönül veren herkesin katılımıyla daha da anlamlı hale gelecektir. HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi