Yozgat Hizmet-İş Sendikası, Siyonist İsrail'in Filistin'deki saldırıları altında şehadete erişen Müslüman kardeşleri için bilinçlendirme ve tepki gösterme amacıyla harekete geçti.
Sendika tarafından Çapanoğlu Büyük Camii'nde Cuma Namazı öncesi Mevlid-i Şerif okutuldu. Daha sonra Cumhuriyet Alanı'nda kurulan Kudüs Çadırı'nda nöbet  tutuldu.
Programa Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı ve Hak-İş İl Başkanı Ferman Zararsız, Memur-Sen İl Temsilcisi Kenan Şerefli, sendika üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı ve Hak-İş İl Başkanı Ferman Zararsız, yaptığı konuşmada, " Filistin’de savaş değil katliam var, oturup seyredemeyiz; bir şeyler yapmak zorundayız. Filistin kardeşlerimiz için mevlit okuttuk. İnşallah oradaki kardeşlerimize yardımımız olur. Kudüs'e ahlak, etik tanımayan bir katliam yaşanıyor. Siyonist İsrail ve destekçisi emperyalistler bu katliamın sorumlularıdır. 
Bunu gündemde tutmak, insanları bilgilendirmek, çocukları bilinçlendirmek amacıyla çadırımız 15 gün kalacak. Her gün çadırda bir faaliyet düzenleyeceğiz. 15 gün boyunca arkadaşlarımızla beraber olup takip edeceğiz" dedi.
Arslan, “Gazze halkının günlerdir aç-susuz, ilaç ve her türlü insani yardımdan mahrum bırakılıyor. Burada bağışın miktarı değil, niyetimiz ve tarafımız önemlidir. Siyonist devletin karşısında, Filistin’in yanında olduğumuzu bu yardım kampanyamızla da göstereceğiz” diye konuştu.
Programın ardından Cumhuriyet Alanı'nda vatandaşlara tatlı ikramı yapıldı.
                                  HABER MERKEZİ