Gönül Belediyeciliği sloganıyla Yozgat’ı geleceği taşıyacak  ve değer katacak projeleri hayata geçiren Belediye Başkanı Celal Köse, Gençlik, Spor ve Kültür Merkezi projesinin tamamlanması için Spor Toto Teşkilatı ile sponsorluk sözleşmesi imzaladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yol arkadaşı
AK Parti’nin kurulduğu  günden itibaren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yol arkadaşlığı yapan ve partisinden bir an olsun ayrılmayan Başkan Köse, Başkentte sık sık ziyaretlerde bulunarak, siyasal ve bürokratik görüşmeler yapıyor. Başkan Köse, devam eden ve yeni başlayacak projelerin hayata geçmesi için kaynak temaslarında bulunuyor.
İş bilenin kılıç kuşananın
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse,  yapımı devam eden çalışmalar, yeni projeler ve belediye finansal kaynakları artırma gibi öncelikler konusunda adeta Ankara’da mekik dokuyor. 
Başkan Köse, Yozgat’ta devam eden yatırımlara ilişkin ilgili bakanlıklar ve genel müdürlük nezdinde de girişimlerde bulunuyor.
İnsan odaklı hizmet anlayışı ile çalışmalarını yürüten Başkan Köse, projeler için kaynak sorununu da Ankara’dan çözüyor.  Kent merkezinde hazırladığı bir çok projenin finansmanı Ankara’dan sağlayan Başkan Köse, ‘iş bilenin kılıç kuşanın’ dedirtiyor.
Spor Toto Sponsor oldu
Başkan Köse’nin vizyon projeleri arasında bulunan Yozgat Belediyesi Yozgat Belediyesi Gençlik, Spor ve Kültür Merkezi Projesi’ne Spor Toto Teşkilatı sponsor oldu. İnşaat çalışmaları devam eden ve hizmete girecek gün için geri sayıma geçilen proje için kaynak sorunu da ortadan kalktı.
Yozgat Belediyesi, ‘gençlere yatırım, geleceğe yatırım'  mottosuyla hayata geçirilen vizyon projenin hizmete açılması için de yoğun çalışmalar yürütülüyor.
Hayırlı olsun
Belediye Başkanı Köse, Spor Toto Teşkilatı ile yapılan protokol ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Başkan Köse, “Tam donanımlı ve gençlerimizin yeni merkezi olacak Yozgat Belediyesi Gençlik, Spor ve Kültür Merkezimizi tamamlamak üzere Spor Toto Teşkilatımızla sponsorluk anlaşmamızı yaptık.
Şehrimize bir hizmeti daha kazandırmak adına yaptığımız çalışmamızda bizlerden desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak, TBMM Başkanvekilimiz Sayın Bekir Bozdağ, AK Parti Yozgat Milletvekillerimiz Sayın Abdülkadir Akgül ve Sayın Süleyman Şahan’a ve Spor Toto Teşkilat Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Ata Öztürk’e şehrimiz, belediyemiz ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Şehrimize, hemşehrilerimize ve gençlerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
Gençlik, Spor ve Kültür Merkezi
Yozgat Belediyesi Gençlik, Spor ve Kültür Merkezi, gençlerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı. Merkez, gençlerin sosyalleşebileceği, ders çalışabileceği ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunabileceği bir ortam sunacak. Merkez, kütüphane, etüt salonları, çalışma salonları, toplantı salonları, seminer salonları, etkinlik odası, sergi ve fuaye salonu, kafeterya ve atölyeler gibi çeşitli bölümlerden oluşuyor.
Belediye Başkanı Köse’nin, gençlere yönelik sosyal alanların oluşturulmasına yönelik hazırladığı “Gençlik, Spor ve Kültür Merkezi” projesinde çalışmalar tam gaz devam ediyor. Başkan Köse, amaçlarının kentte yaşayan gençleri daha nitelikli, daha kültürlü bireyler haline getirmek olduğuna vurgu yaptı.
Başkan Köse, Yozgat Gençlik, Spor ve Kültür merkezi projesinin tamamlanarak geleceğin teminatı olan gençlerin hizmetine sunulacağını ifade etti. 
Gençlere yapılan her yatırımın geleceğe yapılmış bir yatırım olduğuna vurgu yapan Başkan Köse, “Geleceğimizin teminatı gençleri çok önemsiyoruz, değer veriyoruz. Biz geleceğimizi gençlerimize emanet ediyoruz ve onlara hizmet etmek için her fırsatı değerlendiriyoruz. Gençlik, Spor ve Kültür Merkezi’mizde gençlerimiz hoşça vakit geçirebilecekler. Yeteneklerini geliştirmek, kendi ilgi alanlarıyla ilgili bir hobi edinmek ve vakitlerini verimli geçirmek isteyen tüm gençlerimizi ve çocuklarımızı merkezimizde ağırlayacağız” diye konuştu.
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi