Sanal istihdam fuarı işverenlerle iş arayanları buluşturmaya hazırlanıyor.
Zengin içeriğiyle online olarak işverenlerin, iş arayanların ve öğrencilerin buluşması amacıyla organize edilen Fuar, 27-28 Nisan 2023 tarihlerinde  “https://sanalistihdamfuari.iskur.gov.tr” adresi üzerinden gerçekleştirilecek.
Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, iş arayanların herhangi bir sebeple katılamadığı istihdam fuarı ve kariyer günlerine erişebilmesi için 'Sanal Fuar' uygulamasını hayata geçirildiğini söyledi.
İl Müdürü Yıldız, İki gün sürecek Fuar’da, kurumsal markaları en iyi şekilde tanıtmanın,  personel ihtiyacına yönelik özgeçmiş havuzu oluşturmanın, iş başvurusunda bulunanlarla online görüşme yapmanın ve  eleman ihtiyacını karşılarken network ağını da geliştirmenin mümkün olduğunu belirtti.
İl Müdürü Yıldız, İstihdam seferberliği kapsamında, Türkiye'nin dört bir yanında düzenlenen istihdam fuarları ve kariyer günleriyle işveren ve iş arayanları buluşturulduğuna vurgu yaparak, erişebilirliği kolaylaştırmak için etkinliklerim dijital ortama taşındığını ifade etti. 
                            SEVİLAY KAYAASLAN

Editör: Hakimiyet Gazetesi