Yozgat İl Jandarma Komutanlığı, aile içi şiddetle mücadele kapsamında çocuklara yönelik eğitim etkinlikleri düzenledi. 25 Aralık 2023 tarihinde Yozgat Merkez Anaokulu'nda gerçekleşen etkinlikte, jandarma personeli ve "Dost" adlı jandarma köpeği, öğrencilere jandarma mesleğini tanıtarak interaktif oyunlar oynadı. Ayrıca, öğrencilere jandarma boyama kitabı ve jandarma çocuk dergisi dağıtıldı.
Şefaatli İlçesi'nde bulunan Aile Yaşam Destek Merkezi'nde ise 28 Aralık 2023 tarihinde (21) vatandaşa yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun, Çocuk Suçları ile Mücadele Kanunu ve "Kadına El Kalkamaz" projeleri hakkında detaylı bilgilendirme yapıldı. Ayrıca, kadınlara yönelik "KADES" uygulaması tanıtıldı.
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı, projenin başladığı tarihten itibaren (9.938) kadın vatandaşa ulaşarak bilgilendirme çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. Valilik bünyesinde gerçekleştirilen eğitsel etkinliklerin, vatandaşları kamu yararına aydınlatmak ve bilgilendirmek amacıyla devam edeceği bildirildi.  
                    HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi