Yozgat’ta ‘Üniversite Polisi’ uygulaması başlatıldı. Uygulama kapsamında kız öğrencileri, kadın polislere daha kolay ulaşabilecek, karşılaştıkları asayiş, güvenlik, trafik vb sorunlarını emniyet birimlerine bildirecek.
Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan başkanlığında, Üniversite Yurtlarının Yöneticileri ile Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Faaliyetleri kapsamında kız öğrenci yurtlarında barınan üniversiteli kız öğrenciler  için oluşturulan “Üniversite Polisi” görevlisi kadın polisler ile toplantı düzenlendi.
Vali Özkan, "İlimizdeki eğitim ve öğretim faaliyetlerinin huzur ve güven içeresinde sürdürülmesi için İçişleri Bakanlığımızca başlatılan Okul Polisi uygulamasından sonra, yurtlarımızda - öğrenci evlerimizde kalan ve üniversite okumak üzere ilimize gelen kız öğrencilerimizin sokakta ve okul çevrelerinde karşılaştıkları sorunları, olumlu-olumsuz durumları birinci ağızdan almak, kendilerine daha güvenli bir kent ortamı sunmak amacıyla “Üniversite Polisi” uygulamamız başlatılmıştır. Uygulama ile diğer illerden ilimize gelen üniversiteli kız öğrencilerimiz il merkez ve yüksek okul bulunan ilçelerimizdeki görevli kadın polislerimize daha kolay ulaşabilecek, karşılaştıkları asayiş, güvenlik, trafik vb sorunlarını emniyet birimlerimize daha kolay aksettirebilecekler” dedi. 
Vali Özkan, toplantıda sunum yapan İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer’e, Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak’a teşekkür ederek görevli Polislere kolaylıklar diledi.
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi