Kıta Logistics Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Spor Kulübü Başkanı Musa Saydam, düzenlediği basın toplantısında Sivas Belediyespor ile oynadıkları müsabakada hakemin vermiş olduğu hatalı kararların sadece sporcuyu değil, zor şartlar altında müsabakalara çıkan kulüpleri de büyük oranda etkilediğini söyledi. Yozgat’a Sivas Belediyespor ile oynadıkları müsabakadan galibiyet ile ayrıldıkları için mutlu olduklarını belirten Saydam, maçın ikinci yarısında bazı hakem hataları ya da kaçırdığı pozisyonlar nedeniyle takım olarak, oyuncular olarak bazı sıkıntılar yaşadıklarını kaydetti. Her spor dalında olduğu gibi ne yazık ki Hentbolda da hakemlerden bazı sıkıntılar yaşamaya devam ettiklerinin altını çizen Saydam, ‘’Burada çocuklarımızın harcadığı emekleri, Kulüplerimizin yöneticilerimizin o konuda emek harcayan arkadaşlarımızın çabalarının heba edilmesi, emeklerinin zayi edilmesi bizleri gerçekten üzüyor. Olmaması gereken hataları, basit hataların yapılması bizleri gerçekten üzüyor. Konuya doğrudan hakemle başladık ama gerçekten bir noktada canımız yandığı için, direkt hakem konusundan giriyoruz. Yani niyet okuyarak kart göstererek, oyuncuyu oyun dışına atarak, bir sonraki maçımı da etkileyerek takımımızı, zor şartlarda ayakta tutmaya çalıştığımız, Anadolu'daki bu takımları bu şekilde basit art niyet olarak da adlandıracağımız hususlarla oyuncularımızı zor durumda bırakmanın hiçbir kulübe, hiçbir takıma faydası yok. Sporun gelişmesine de bir katkısı yok. O nedenle hakemlerimizden daha adil gördüğünü ve duyduğunu, çalmasını bekliyoruz. Oyuncularımızın, kulüplerimizin, takımlarımızın, federasyonumuzun bu konudaki gayretlerinin desteklenmesi gerektiği kanaatindeyiz’’ dedi.
Hakemlerin ayrı bir karar, kanaat belirtmesini istemediklerini, kendileri lehine de karar vermelerini istemediklerini sadece gördüklerini çalmalarını istediklerinin altını çizen Saydam, ‘’Oyun hakeme rağmen kazanılmasın. O inanarak oyuncuların teriyle kazanılsın istiyoruz. Helal sonuçlar alınmasını istiyoruz. Birilerinin emeğini çalarak, birilerini hediye ederek maçların spor camiasını her zaman üzmekte, sporu sevenler noktasında da farklı tepkilere sebep olmakta. Bu yönüyle hakemlerden beklentimiz bugüne kadar hiçbir noktada eleştiride bulunmadık. Hiçbir noktada hakemlerin yaptığı hatalı kararlar için dahi olsa, kamuoyuyla herhangi bir paylaşımda bulunmadık, ama son yapılan eylemdeki hakemin ikisi için söylemiyorum. Hakemlerden bir arkadaşımızın verdiği kararlar canımızı acıttı. Dün gelen karara göre önümüzdeki maçımızda tedbiren Atiye oynatılmayacak. Ceza alıp almadığı bir sonraki hafta belli olacak. Ama benim ilk maçım riske girmiş oluyor. Yani benim en önemli oyuncum, milli oyuncum bir hakemin niyet okuması neticesinde cezalı duruma düşmüş oluyor. Yani ben cezalandırılıyorum. Ceza verilir verilen ceza kurulu inceleyecek tabii ki tahkim, bakacak ama nihayetinde ben oyuncum ceza almamış olsa bile bir sonraki maçta benim oyuncum oynayamayacağı için doğrudan zaten ben ceza almış oluyorum. Bu saatten sonra bana ceza verse de olur, vermese de olur. Yani benim maçımı riske attıktan sonra cezanın gelip gelmemesi bir şey değiştirmiyor. Bu noktada ya federasyonun kararları hızlıca alıp vermesi gerekiyor. Ya da oyun günün cezası kesinleştikten sonraki maçta oynamayı yani oyundan mahrum bırakılması gerekiyor Zaten cezamı çekmiş oluyorum. Yani hakemlerin ya da tahkim kurulunun veya federasyon disiplin kurulunun sonradan vereceği kararın adil olup olmaması çok da bir işe yaramıyor. ’’ diye konuştu.
Sivas Belediyespor ile oynadıkları müsabakada üçüncü galibiyetlerini aldıklarını dile getiren Saydam, şöyle konuştu; ‘’Bu hafta da inşallah Kırşehir'e gidiyoruz. Deplasmandayız. Orada da güzel bir oyun, güzel bir sonuçla dönmek istiyoruz. Bu noktada maçlarımıza gösterilen ilgiden ziyadesiyle memnunuz. 
Çünkü seyirciyle bir fazla oynuyorsunuz. Güçleniyorsunuz, moral motivasyonunuz yükseliyor. İlimiz adına, spor adına bizleri sevindiriyor. Yine basınımızın bu konuya göstermiş olduğu duyarlılık gerçekten bizleri ziyaretiyle mutlu ediyor. 
Bildiğiniz gibi Aile Sosyal Hizmetler Spor Kulübü dadir yapıda bir kulüp. Amacımız her zaman söylediğimiz gibi maç kazanmaktan çok, çocuk kazanmak, sokağın üstlerinden çocuklarımızı alıkoymak, sporla barıştırmak, kendilerine güvenen sporcular yetiştirmek, kendilerine güvenen bireyler yetiştirmek. Alt yapımıza sporcu olarak gelmek isteyen çocuk sayısı artıyor. Bu da bizleri sevindiriyor. 
Bu konuda sizlere de teşekkür ediyoruz. Yine kulübümüze sponsorluk noktasında destek olan firmalarımıza gerçekten teşekkür ediyoruz. Başka sponsorluk görüşmelerimiz var. O noktada bizleri sevindirdiler. Sağ olsunlar, yeni firmaların da bu yönüyle aslında önü açılmış oluyor. Onları da cesaretlendirmiş oluyorlar. Spora katkı sağlama noktasında diğer firmalara da bir örneklik teşkil ediyor. ’’ Haber Merkezi

Editör: Hakimiyet Gazetesi