Hentbol Kadınlar Birinci Ligi B Grubunda Play-Off mücadelesi veren Kıta Logistics Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler, Gaziantep temsilcisi Hammerjack Şahinbey Nurdağıspor  ile karşı karşıya geldi. Müsabakada etkili bir oyun sergileyen temsilcimiz, ilk yarısını 21-16 önde kapattığı müsabakayı 38-32 kazandı.
Rıza Kayaalp Spor Salonu’nda oynanan müsabakayı  Ömer Gökkaya - Muhammed İslam Kaya hakem ikilisi yönetti.  Mahmut Boyraz’ın  gözlemci olarak görev yaptığı müsabakada Takımın önemli isimlerinden Atiye Gülseven cezası nedeniyle forma giymedi. 
Play-off mücadelesi veren  temsilcimiz müsabakaya etkili başladı.  İlk dakikalardan itibaren rakibi karşısında üstünlük kuran temsilcimiz ilk 5 dakikayı 3-2 önde kapattı. 5’inci dakikadan sonra oyuna ağırlığını koyan ve rakibin savunma direnci kıran temsilcimiz farkı artırmaya başladı. 
10’unca dakikadan itibaren savunmada agresif kalan temsilcimiz hızlı hücumlarla skor üretmeyi başardı.  Rümeysa Atik, Sudenaz Kıyga ve Nurşen Aydın’ın etkili oyunları ile farkı artıran kırmızı siyahlı temsilcimiz ilk yarı da 21-16 önde kapattı. Müsabakanın ikinci yarısına konuk takım Hammerjack Şahinbey Nurdağıspor etkili başladı. Farkı eriten Gaziantep temsilcisi yakaladığı pozisyonlardan da yararlanamadı.  Kaleci  Diyar Şeyirt’in kritik kurtarışları rakibin skoru eşitlemesine izin vermezken temsilcimiz yeniden toparlandı. Rakibin ataklarının sonuçsuz kalmasından yararlanan temsilcimiz ikinci yarıda Rümeysa Atik ve Hilal Doğan ile bulduğu gollerle farkı yeniden artırdı. Skor üstünlüğünü eline geçiren ve rakibin direnci kıran kırmızı siyahlı temsilcimiz müsabakayı 38-32 kazanmasını bildi. 
Play-Off yolunda önemli bir galibiyet alan kırmızı siyahlı temsilcimiz de son dakikalarda alt yapıdan oyuncular oyuna dahil oldu.
Kıta Logistics Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler’den Rümeysa Atik attığı 10 golle müsabakanın en skorer ismi oldu. Temsilcimizde Nurşen Aydın 8, Semanur Buse Baran 5, Hilal Doğan, Emine Akyüz, Sudenaz Kıyga 4, Ela Hüzmeli ise 3 gol kaydetti. Hammerjack Şahinbey Nurdağıspor’da ise Seray Şahin 8 gol kaydederken, Zelal Karataş 7, Ümran Tosan 6, Songül Fırat, Nurgül Akyol ve Elif Nisa Erdoğan 3’er, Melda Karakurt ise 2 gol ile takımına katkı sağladı.
Kıta Logistics Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler’den Sudenaz Kıyga, Nurşen Aydın, Semanur Buse Baran, Rümeysa Atik ve Hilal Doğan, Hammerjack Şahinbey Nurdağıspor’dan ise Ümran Tosun, Nurgül Akyol, Elif Nisa Doğan, Seray Şahin ve Merve Öfkeli iki kez iki dakika cezası adı.
Kıta Logistics Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler’den Rümeysa Atik ve Semanur Buse Baran, Hammerjack Şahinbey Nurdağıspor’dan Songül Fırat sarı kart gördüler. Kıta Logistics Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler aldığı galibiyetle puanını 8 yaptı.                              SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi