Hentbol Kadınlar Birinci Ligi B Grubunda mücadele eden Kıta Logistics Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Kulübü, galibiyet serisi yakaladı. Geçen hafta Samsun Hentbolspor’u mağlup ederek, ilk galibiyetini alan  temsilcimiz oldukça sıkıntılı anlar yaşadığı Elazığ Sosyal Yardımlaşmaspor’u da mağlup ederek iki de iki yaptı.
Rıza  Kayap Spor Salonu’nda oynanan müsabakayı Okan Erkan Yurt  ve Abdullah Özdeniz hakem ikilisi yönetti. Özgür Sağkal’ın gözlemci olarak görev yaptığı müsabakanın ilk 5 dakikası karşılıklı gollerle geçti.  İki takımın da ikişer bulduğu ilk 5 dakikanın ardından oyuna ağırlığını koyan Kıta Logistics Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Spor, agresif savunma yaparak rakibini hataya zorladı. Hızlı hücumlarla gol bulan kızlarımız, Atiye Gülseven, Emine Akyüz ile skor üretti.
Rakibine üstünlüğünü kabul ettiren kızlarımız müsabakanın ilk yarısını 18-14 önde kapattı. Müsabakanın ikinci yarısına da etkili başlayan kızlarımız farkı bir ara 8 sayıya kadar çıkardı. Savunma ve hücumda patalar yapmaya başlayan temsilcimize karşı Elazığ Sosyal Yardımlaşmaspor üstünlük kurmaya çalıştı. 7 metre ve ikişer dakika cezaları nedeniyle sıkıntıya düşen temsilcimiz hücumlarda da eli boş döndü. Farkın bir ara 2 sayıya kadar düştüğü müsabakanın son dakikalarında oyuna tekrar ağırlığını koyan temsilcimiz bulduğu gollerle rakibinin umutlarını söndürdü. Kıta Logistics Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler Spor müsabakayı 32-28 kazanarak ligdeki ikinci galibiyetini aldı.
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi