Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, hafta sonu bir dizi ziyaret, inceleme ve toplantı yapmak üzere Yozgat'a gelecek. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ani programı dolayısıyla Yozgat ziyaretini erteleyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki Cumartesi günü Yozgat'a geliyor. Kayserili olan Bakan Haseki yoğun deprem bölgesi ziyaretleri nedeniyle il gezilerini çok fazla yapamamasına rağmen AK Parti Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül ve Süleyman Şahan’ın  davetini geri çevirmeyerek Kayseri Yozgat komşuluğunun da hakkını verdi. 
Bakan Haseki yerel seçimler öncesi belediye başkanlarının talep ve isteklerini dinleyecek, Yozgat'ta devam eden millet bahçesi ve büyük cami çevre düzenlemesi projesini yerinde inceleyecek.
BAŞKANLARI DİNLEYECEK
Bakan Özhaseki, Yozgat programı kapsamında belediye başkanları ile bir araya gelecek. Toplantıda belediyelerin talep ve beklentilerinin yanı sıra sorunları konuşulacak. Yaklaşan yerel seçimler öncesinde belediyelerin yatırım ve hizmetlerine yönelik desteklerde bulunması beklenen Bakan Özhaseki devam eden çalışmalar hakkında da bilgi alacak.
İl ve ilçe ve belde belediye başkanları Bakanlıktan beklentilerini, proje ve yatırım taleplerini ilk elden Bakan Özhaseki’ye iletecek.
VİZYON PROJELERE
 İNCELEME
Bakan Özhaseki, Yozgat programı kapsamında inşaat çalışmaları devam eden ve son aşamaya gelen Millet Bahçesi ile Çapanoğlu Büyük Cami Çevre Düzenleme projesini inceleyecek. Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alacak olan Bakan Özhaseki, bir an evvel hizmete girmesi için de talimat verecek.
YOZGAT KAZANACAK
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül,  sorunlarının çözümü için çalınmadık kapı bırakmadıkları gibi yoğun çalışma içerisinde olduklarını söyledi.
 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin gerçekleştiriceği ziyaretin Yozgat için önemli olduğunun altını çizen Milletvekili Akgül,   “Oluşturduğumuz birlik ve beraberlik ikliminin meyvelerini yatırım ve hizmet olarak alıyoruz. Yozgat her alanda yatırım yağmuruna tutulmuş durumda. Bu hususta bizler Milletvekilleri olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Yozgat’a hiç durmadan yeni bir hizmet kazandırmak ve yeni bir hizmet üretmek gayesindeyiz” dedi.
VERİMLİ OLACAK
AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan ise Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin Yozgat’a heybesini doldurarak geleceğini belirtti.
Milletvekili Şahin, 
Yozgat ve ilçelerin dokusunu koruyarak vizyon dolu projeleri vatandaşlarımızla buluşturduk ve buluşturmaya da devam ediyoruz. Bakanımızın yapacağı ziyarette Yozgat’ın, ilçelerin ve beldelerin talepleri, ilerde doğabilecek ihtiyaçları ve planladığımız yatırımları üzerine sayın bakanımızla verimli bir toplantı yapacağız” ifadelerini kullandı. 
Öte Bakan Özhaseki, program kapsamında Yozgat Valiliği ve AK Parti İl Başkanlığını da ziyaret edecek.                   ÇETİN MERMERTAŞ