Bekir Korkmaz, önümüzdeki yerel seçimlerde de Belediye Başkanlığı görevine talip olduğunu açıklayarak, ''Yarışta ben de varım'' dedi. Bekir Korkmaz Seçim Bürosunda düzenlediği basın toplantısı ile adaylığını kamuoyuna duyururken “Onlar partilerin ben sizlerin adayıyım” şeklinde konuştu.
 Bekir Korkmaz” Ne kadar bağımsız aday olsam da her vatandaşım gibi bir siyasi fikrim misyonum var. 
Ama üstlenmek istediğim görev bulunmuş olduğum şehre, şehrin insanlarına, insanların aşına, işine, sosyal ekonomik, siyasal, kültürel hayatına, sporuna, sanatına, sağlına eğitimine, suyundan temiz havasına vs. tüm konularda siyasi, mezhep, tarikat, ırk ayırt etmeksizin hizmet etmek bir vesile bu tür hizmet eden tüm sosyal kuruluşlara da yardımcı olmak, doğasına, gerek doğada gerek şehrimizde bulunan yabani hayvanata sahip çıkmak önceliklerim olacak.
Yıllaradır amatör, gündelik sıkıntı ve taleplerle uğraşan belediye yerine profesyonel bir belediyecilik sözü veriyorum. Yıllardır bu memleket tüm siyasi ve bürokrasi zenginliğine rağmen güneyinden kuzeyine, batısından doğusuna en geri kalmış ilçelerden bire geri kalmış.
Çevre illerin himayesine merhametine muhtaç gündelik sıkıntılar ile boğuşmuş ne Devletine ne Devlet erkanına küsmemiş, kimisi kader demiş kimisi, isyanını, hayallerini umudunu içine gömmüş beklemiş buna rahmet bu teslimiyet seçilen kişiler ve Yozgat'ın tartışılmaz tasarruf sahipleri tarafından ne görülmek, nede duyulmak istememiş.
Allah kısmet eder sizler yetki verirseniz alışılmış ne kadar mevsimsel, mühendislikten, estetikten, işçilikten, malzeme seçiminden vs. uzak zamana çağın gereksinimlerine uymayan hayatımızı kolaylaştırmayan, gerek ekonomimize gerekse kültüründen sporuna, sanatına huzurdan, güvenliğine hitap etmeyen ne varsa bizim dönemimizde ilgi alanımızda olamayacaktır. 
Bizim dönem belediyeciliğimiz yerelde birlik içinde ilimizde bulunan tüm kamu kurum kuruluşları ile bir yılı üçe bölerek, üç aylık, altı aylık ve yıllık hareket edeceğimiz Program ve projelerle çalışacağız tüm enerjimiz önümüze sıkıntı olarak gelmeden çözeceğiz. projenin tarifi de bu değil midir. İlerde doğacak sıkıntı veya ihtiyaçları önceden tespit edip çözmek.“ Şeklinde konuştu. SALİH AKGÜL 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi