Yozgat İl Özel İdaresi, köy yollarının yapımına ve altyapı çalışmalarına devam ediyor.
Yozgat İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Adnan Ünal, İl Özel İdaresi tarafından yapımı devam eden çalışmaları yerinde inceledi.     2024 Yılı Çalışma programına göre il genelinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen İGM Başkanı Ünal çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Yozgat’ta kırsal alanlara yönelik çalışmalar hız kazandı. Geçen yıl başlatılan grup yol çalışmaları bu yılda devam edecek.
ÜNAL’DAN EKİPLERE ZİYARET
Yozgat İGM Başkanı Adnan Ünal, köyden şehre göçün önüne geçmek için yatırımların kaçınılmaz olduğunu belirterek, bu yönde çalışmalar yaptıklarını söyledi. 
Ünal, köylerin yol, içme suyu, kanalizasyon başta olmak üzere acil ihtiyaçların karşılandığını dile getirdi. Kırsal alanlarda grup yollara ağırlık verildiğini ifade eden Ünal, “Köyleri daha çağdaş ve yaşanılır hale getirmek amacıyla her köye özel hazırlanan projeler ile örnek köyler oluşturuyoruz. Kış mevsiminde bozulan yollarda düzenleme çalışmaları başlatıldı. Tüm yollarını kilitli parke taşları ile kaplıyor, modern çöp tenekeleri yerleştiriyoruz” dedi
YOĞUN ÇALIŞMA
İGM Başkanı Ünal, ekiplerin belirledikleri programları yetiştirmek için yoğun çalışma içerisinde olduğunu belirtti.Bir taraftan asfalt serim çalışması yapılırken, diğer taraftan asfalt öncesi yol hazırlama çalışmalarının gerçekleştirildiğini bildiren Başkan Ünal, mevsim koşulları dolayısıyla ekiplerin çalışmalarını daha da yoğunlaştırdığını dile getirdi. Başkan Ünal,  İl Özel İdaresi ekiplerinin birçok noktasında yol bakım onarım, yol genişletme ve asfaltlama çalışmalarını devam ettirdiğine dikkat çekti.
Çalışmaları yerinde inceleyen aynı zamanda köylülerle de bir süre sohbet edip sorun ve sıkıntılarını dinleyen Başkan Ünal, çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini hizmetin halka yönelik hizmet olduğunu, vatandaşların sorun ve sıkıntılarının çözümü için ellerinden gelen bütün çabayı sarf ettiklerini aktardı.
HİZMETİN EN İYİSİ
Ünal, "2024 yılı Yatırım Bütçesi ve Köy-Des programında yer alan çalışmalarımız devam ediyor. Hizmetimizde sınır yoktur, bizler tüm kadromuzla halkımıza hizmetin en iyisini yapma çabası içerisindeyiz. Vatandaşlarımız için hizmetlerin en iyi şekilde yürütülmesi için çalışıyoruz. Bizzat bizler hizmetin yapılması esnasında, vatandaşlarımızla, köy muhtarlarımız ile birlikte çalışma alanlarını inceliyoruz. Yapılması gereken hizmeti yerinde tespit edip çözmek için çaba sarf ediyoruz” diye konuştu.    ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi