Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı  Kenan Şerefli, Siyonist İsrail ve Batılı emperyalistlerin Gazze'de gerçekleştirdiği soykırıma karşı farkındalığı artırmak ve Filistin halkıyla dayanışmayı sürdürmek amacıyla "Kokart Eylemi"nin başlatıldığını duyurdu. Şerefli, 7 Kasım itibarıyla tüm işyerlerinde "Filistin'de Soykırıma Dur De" kokartı takma eylemi gerçekleştirileceğini belirterek,  bu çağrının tüm Türkiye genelinde olduğunu ve Şanlıurfa'da da destekleneceğini dile getirdi.
Şerefli, Siyonist İsrail ve Batılı emperyalistlerin Gazze'de gerçekleştirdiği soykırıma karşı duyarlılık oluşturmak için bir adım attıklarını duyurdu. Filistin halkıyla dayanışmayı sürdürmek ve dünya kamuoyunu bu konuda bilinçlendirmek amacıyla tüm işyerlerinde "Filistin'de Soykırıma Dur De" kokartı takma eylemi başlatma kararı aldıklarını ifade eden Şerefli,  "Siyonist İsrail ve Batılı emperyalistlerin Gazze'de gerçekleştirdiği soykırıma karşı sessiz kalmamız mümkün değil. Filistin halkının yaşadığı zulme karşı duyarlılık oluşturmak ve dayanışmayı artırmak için birlikte hareket etmeliyiz" dedi. 
Memur-Sen'in Tüm Türkiye'de sivil toplumla beraber yapılan eylemlere katıldıklarını ancak sendika olarak ayrıca değişik etkinliklere imza attıklarını dile getiren Şerefli, "Her iş kolumuz, kendine göre eylem yapıyor. Memur Konfederasyonu olarak işyerlerinde kokart takma eylemi başlattık. 'Filistin'de Soykırıma Dur De!' yazılı kokartlarımızı ceket yada gömleklerimize yapıştırarak işyerlerimizde kullanılmasını sağladık. Soykırıma dur de etkinliği yaparak dikkatleri Filistin üzerine çekmeye devam edeceğiz. İsrail zulmünü tüm dünyanın gözüne sokana kadar eylemlerimize devam edeceğiz. İnanıyorum ki birgün Filistin mutlaka özgür olacak ve Filisitin'e zulmedenler yaptıklarına pişman olacaklar. Ben o günlerin çok uzakta olmadığını düşünüyorum çünkü zalim, zalimleştikçe sonunuda hazırlıyor diye değerlendiriyorum. Biz bu sonun hızlanması içinde gerek Türkiye'deki Müslümanlar gerek dünyadaki Müslümanlar olarak gerekse zulme karşı duran sağduyulu insanlar olarak elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
                           SALİH AKGÜL

Editör: Hakimiyet Gazetesi