İstanbul’da üniversite okuyan öğrenciler hafta sonu tanışma toplantısı için İstanbul Yozgat Vakfı-İYF Öğrenci Yurdunda bir araya geldi.
Yozgat Vakfı ve İYF  tarafından kurulan İstanbul Yozgatlı Üniversiteliler Derneği üyesi öğrenciler, Yurt binasında bir araya geldi. Dernek üyesi öğrencilerin tanışma ve kaynaşmasına vesile amacıyla düzenlenen etkinlikte, bilgi ve beceri yarışmaları da düzenlendi.  2023-24 eğitim öğretim döneminde İstanbul’da öğrenim gören Yozgatlı Öğrencileri birbirleri ile tanışması, üniversitelerde teşkilatlanma, ortak proje yapma, birlikte sosyal kültürel Kariyer etkinlikleri hazırlama konularında etkinlik gerçekleştirdi.
İstanbul’da okuyan Yozgatlı öğrencileri Vakıf Merkezinde sıcak bir aile ortamında bir araya gelip hasret giderdiler.
Yozgat Vakfı ve İYF   Genel Başkanı Ahmet Yılmaz, “Federasyonumuz bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İstanbul Yozgatlı Üniversiteliler Derneği ile geleceğimizin teminatı gençlerimizi İstanbul’da burs, staj, iş, sosyal aktivite ve barınma gibi temel konularda desteklerimizle yalnız bırakmıyoruz. Yine derneğimiz tarafından gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik ile üniversiteli genç hemşerilerimizin tanışma ve kaynaşmasına vesile olmak istedik. Gerçekleştirdiğimiz bu eğlence programı ile İstanbul’da öğrenim gören Yozgatlı öğrencilerimize moral desteğinde bulunduk. Federasyonumuz tarafından burs ile desteklediğimiz, İstanbul Yozgatlı Üniversiteliler Derneği üyesi öğrenci kardeşlerimiz de bu etkinlikten çok mutlu oldular.  Programa katılıp birlikte olma istek ve arzusunda olan gençlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.
Genel Başkan Yılmaz, İYF-Yozgat Vakfı olarak  hem yurt/barınma hem 500 yakın öğrencinin bu yıl burslar ile de desteklendiğine dikkat çekti. Yılmaz öğrenciler ile gelecek mesleki hayatlarında da onlarla bağlarının  devam edeceğini kaydetti.
Programa katılan genç üniversiteliler de etkinlik sayesinde bir araya geldiklerini söyledi. Üniversiteli öğrenciler bu tür etkinlikler sayesinde öğrenciler arasında iletişim ve işbirliğinin, dostluğun, ortak çalışma ve ortak projeler hazırlama gibi süreçler için çok faydalı ola cağı yönünde ortak görüş belirttiler. Programı hazırlayan Yozgat Vakfı ve İstanbul Yozgatlılar Federasyonu yönetimine teşekkür ettiler. HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi