ÇETİN MERMERTAŞ 
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’nin eşi  Nagihan Köse, vatan, millet ve bayrak uğrunda hiç çekinmeden canını seve seve veren şehitlerin tüm dünyaya örnek kahramanlar evlatlar olduğunu ifade ederek şehit annesini 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yalnız bırakmadı.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’nin eşi Nagihan Köse, Muş’ta vatani görevini yaparken 2006 yılında teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Nurullah Buldu’nun  kenette yaşayan annesi  Nagihan Buldu’ya ziyarette bulundu. 
 Nagihan Köse “8 Mart Kadınlar Günü” münasebetiyle AK Parti Kadın Kolları üyeleriyle birlikte şehit annelerini ziyaret etti. Acılı annelerin kadınlar gününü kutlayan Nagihan Köse,  şehit annesine moral verdi.
Ziyarette şehit annesi ile bir süre sohbet eden Nagihan Köse, ailelere başsağlığı dileklerini ileterek, şehit ailelerinin her zaman yanlarında olduklarını ifade etti. Nagihan Köse, Devletin, vatanın bölünmez bütünlüğü için şahadet şerbeti içmiş şehitlerin emanetlerine sahip çıktığını söyledi.
Nagihan Köse, '' Şehit aileleri bizlerin baş tacı, bizlere şehitlerimiz tarafından bırakılan emanetler. Devletimiz her zaman şehit ailelerinin yanında, onların destekçisi. Bizlerde böylesi ziyaretlerle kendilerine yanlarında olduğumuzu gösteriyoruz.  Şehit ailelerimizin acılarını paylaşıyoruz. Tüm şehitlerimizden Allah razı olsun. Ülkenin birlik ve bütünlüğüne, barış ve kardeşliğine kast eden terör odakları, amaçlarına asla ulaşamayacaklar. Şehitlerimiz, Türk milletinin onuru, şerefi ve gururudur'' dedi. 
Şehit annesi Nagihan Buldu ve şehit babası Ali Buldu ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, bu ziyaretin kendisine bir güç ve güven duygusu verdiğinin, devletinin her daim yanında olduğunu hissettirdiğini dile getirerek duygu dolu mutluluğunu dile getirdi.
Öte yandan Nagihan Köse,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisi ile bilinen 86 yaşındaki Elmas Teyzeyi ziyaret ederek, hayır dualarını aldı.

Editör: Hakimiyet Gazetesi