Yozgat’ta  jandarma trafik ekipleri, şeker pancarı hasadının başlaması ile  tarım araçlarının karıştığı trafik kazalarının önlenmesi için trafik güvenliği denetimlerini sıklaştırdı.
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı Trafik ekiplerince,  şeker pancarı hasadının başlaması nedeni ile fabrikalara şeker pancarı taşıyan kamyon, çekici ve traktörlere yönelik denetimler yapılıyor.
Trafik kazalarının önlenmesi ve meydana gelen kazalar sonucunda yaşanan can kayıpları ile yaralanmaların en aza indirilmesi amacıyla, yapılan denetimlerde şeker pancarı taşıyan araçların şoförlerine yönelik özellikle ağırlık ve taşıma kapasitesi, taşıma sırasında branda kullanımı, araçlarda reflektör bulundurulması, çoklu römork takılmaması üzerinde durularak uyarılarda bulunuldu.
Ekipler, ağır yük taşıyan araçların azami yüklü ağırlıkların üzerinde yük taşıyıp taşımadıkları konusunda, özellikle karayolunun yol yapısının bozulmasını engellemek ve trafik güvenliğini sağlamak adına pancar taşıyan kamyonların belge ve tonajlarının kontrolü gerçekleştiriyor.
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı Trafik ekiplerince şeker pancarı ve taşıyan araç ve şoförlerine yönelik denetimlerin devam edeceği belirtildi.
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi