Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından, Akdağmadeni’nde bulunan eski pansiyon binası huzurevine dönüştürüldü.
Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, binanın inşaat çalışmalarının tamamlandığını söyledi. İl Müdürü Neşeli,  Akdağmadeni Huzurevi dönüşüm işinin yüklenici firma tarafından İl Müdürlüğü’ne teslim süreci başlatıldığını aktardı.
İl Müdürü Neşeli, “Akdağmadeni Huzurevinde 62 kişi barınacak. İçerisinde bir ve iki kişilik oda, fizik tedavi ünitesi, hobi odası, resim atölyesi ve kütüphane bulunacak Akdağmadeni Huzurevi kabul işlemleri sonrası kısa sürede tefriş edilecek. 
Teftiş işlemi sonrası Bakanlığımızca yapılacak personel ataması ile Akdağmadeni Huzurevi 81 ilden 60 yaş üstü bireylerin kabulüne başlayacak” dedi.
İl Müdürü Neşeli,  62 kapasiteli Akdağmadeni Huzurevi ile Yozgat genelinde huzurevi sayısı dörde kapasitesinin ise 240’a çıkacağını vurguladı.
İl Müdürü Neşeli, “İl genelinde sosyal ve ekonomik yoksunluk çekmeleri nedeniyle bakıma ve korunmaya muhtaç yaşlılarımız bu kuruluşumuzla zor ve meşakkatli yaşamları kolaylaşacak, huzurlu ve mutlu bir ömür sürmeleri sağlanacak” diye konuştu.
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi