Yozgat Bozok Üniversitesi (YOBÜ) Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, göreve geldiği gün verdiği sözleri birer birer yerine getirmeye devam ediyor. Rektör Yaşar, Yozgat’ın eksiklerinin ve ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik akademik projelere imza atıyor. 
PROJELER HAYAT BULDU
Göreve geldiği günden bu yana oldukça aktif çalışan Rektör Yaşar,  eğitim, sağlık ve sosyal alandaki projeleri bir bir hayata geçirirken, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi’ni de açılışa hazır hale getirilmesinde gecesini gündüzüne kattı.
Yozgat Bozok Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi açılış için gün sayıyor.
Sağlık hizmetlerinin en önemli unsurlarından biri olan diş hekimliği alanında yeni atılımların yapılarak projelerin hayata geçtiği YOBÜ’de yeni bir alan daha hizmete giriyor.   
20’Yİ AŞKIN ÜNİTE
Son teknolojiye sahip kliniklerle donatılan Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezinde   ileri tetkik ve tedavi gerektiren diş tedavi işlemleri  yapılacak. 
Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezinde , Diş Hekimliği Fakültesi’nde  eğitim gören öğrencilere diş hekimliği alanında bilgi ve beceri kazandırmanın yanı sıra 20’yi aşkın ünite ile de halka hizmet verilecek. 
Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, kısa bir süre sonra hizmete girecek olan Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezinde incelemelerde bulunarak son durumunu yerinde gördü. 
İnceleme sonrası açıklamalarda bulunan Rektör  Yaşar, Yozgat Bozok Üniversitesi olarak sağlık alanındaki yatırımlara bir yenisini daha eklemenin haklı gururunu yaşadıklarını söyledi. 
SÖZ VERDİ, YAPIYOR
Yozgat’a ve Üniversiteye yakışır son teknoloji ile  donatılmış Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin kısa bir süre sonra hizmete gireceğini belirten Rektör Yaşar, konuşmasının devamında şunları söyledi: 
“Göreve geldiğimiz günlerde Üniversitemizde sağlık alanında yapacağımız yeni projeler ve yatırımlara ilişkin sözümüz vardı. Üniversitemize kazandırmayı düşündüğüm Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin hizmete  açılması yönündeydi. Her iki eserin hizmete açılmasında artık sona geldik. Yozgat’ımıza ve Üniversitemize  yakışır modern bir Diş Hekimliği Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi  yaptık. Merkezimizle ilgili gerekli girişimleri tamamlayarak ruhsat başvurusunda bulunduk. Yakın zamanda sonuçlanacak. Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezimizden Diş Hekimliği Fakültemizdeki  eğitim gören öğrencilerimiz de istifa edecek. Son teknoloji ile donatılan  kliniklerin  yer aldığı merkezimizde 20’nin üzerinde ünite bulunuyor. Ünite sayımızı her geçen gün artırmanın gayreti içinde olacağız. Verdiğimiz bir sözü daha gerçekleştirmenin bahtiyarlığını yaşıyorum. Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezimizin bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, ilimize üniversitemize ve halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum."
                          ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi