Şehr’ül emin başkan Celal Köse’nin eşi Nagihan Köse, toplumun farklı kesimlerine yönelik ziyaretlerine devam ediyor.  Başkan Celal Köse ile birlikte adeta yoğun tempo içerisinde çalışan Nagihan Köse, samimi, içten tavırlarıyla dokunuşlar yapmaya devam ediyor. 
Nagihan Köse Halk Eğitim Merkezinin düzenlediği kursta, Kursiyer ve öğreticilerle bir araya gelerek, el emeği göz nuru ürünleri inceledi.


Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’nin eşi Nagihan Köse, kursiyerlerle bir araya gelirken, çalışmaları hakkında da bilgiler aldı.   
Halk Eğitim Merkezi yetkililerinden yürütülen faaliyet ve çalışmalar hakkında bilgi alan Nagihan Köse, Merkez bünyesinde açılan kurslara katılan bayanların yaptığı el emeği göz nuru ürünleri inceledi.
Nagihan Köse, kursiyerle birlikte el işi ve iğne oya yaptı.


Kadınların ekonomik anlamda kendilerine katkı sağlayacak faaliyetlerde bulunabilmesi için desteğe ihtiyacı olduğunu vurgulayan Nagihan Köse, hem eşinin hem kendisinin her zaman kadınların destekçisi olduğunu bundan sonra da olmaya devam edeceklerini dile getirdi.
Kişisel gelişimin yanı sıra hem ülke, hem de aile ekonomisine katkısı noktasında kursların birer eğitim ve üretim merkezi olduğunu belirten Nagihan Köse; kursları daha nitelikli hale getirmek için Belediye olarak gereken çalışmaları yapacaklarını söyledi.


Nagihan Köse, Yozgat Belediyesi olarak kadınların sosyal ve ekonomik hayata katılımını önemsediklerini belirterek, “Kadınlarımızın meslek edinmeleri, hobilerini geliştirmeleri ve kendilerini ifade etmeleri için Halk Eğitim Merkezi’nde verilen kursları da önemsiyoruz. Bu kurslar sayesinde kadınlarımız hem kendilerine hem de ailelerine katkı sağlıyorlar. Kursiyerlerimizin başarılarını kutluyorum” dedi.
Nagihan Köse, çalışan, üreten, boş zamanlarını değerlendirirken aynı zamanda ev ekonomisine de katkı sağlayan kursiyer sayısının her geçen gün artmasını temenni etti.


Kursiyerler ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yozgat Belediye Başkanı’nın eşi Nagihan Köse hanımefendiye ziyaretleri için teşekkür ederiz. Merkezimizde verilen kurslara gösterdikleri ilgi ve alaka bizleri motive ediyor. Kurslarımızda kaliteyi artırmak için çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştular.
Ziyaret sonunda Nagihan Köse, kursiyerlerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.               ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi