Irak’ın kuzeyinde Pençe-Kilit Harekat bölgesinde şehit olan askerler için ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da bayrak töreni öncesinde tüm okullarda bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. 
Pençe- Kilit Operasyonu’nda şehit olan askerlerimizin ardından Mili Eğitim Bakanlığı’nın aldığı karar doğrultusunda okullarda şehitlere saygı duruşunda bulunuldu.
Yozgat’ta tüm okullarda öğrenciler, şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu İstiklal Marşını okuduktan sonra sınıflarına girdi. Pençe Kilit bölgesinde teröristlerce düzenlenen taciz ve sızma girişimi neticesinde şehit olan 9 askerimiz başta olmak üzere tüm şahitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızı okuyan öğrenciler sınıflarının yolunu tuttu.
Şehitlere saygı duruşu sonrası açıklama yapan Yozgat  İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, “Pençe-Kilit Harekât bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle çıkan çatışmada kahraman evlatlarımızın şehit düşmesi milletimizin tüm fertlerini olduğu gibi Millî Eğitim Bakanlığı camiası olarak bizleri de derin bir acı ve üzüntüye boğmuştur. Bu sebeple; vatanımız uğrunda can veren aziz şühedamız ve bu menfur olayda hayatını kaybeden şehitlerimizi anmak, aziz şehitlerimize minnettarlığımızı ifade etmek amacıyla 15 Ocak tarihinde tüm okullarımızda gerçekleştirilen bayrak törenlerinde 1(bir) dakikalık saygı duruşunda bulunulduk.İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar dileriz.” Şeklinde konuştu. 
Şehitlerimiz için bayrak töreni
Çekerek Osman Durmaz Fen Lisesi'nde tarafından düzenlenen bayrak töreni ile şehitlerimiz anıldı. 
Çekerek Kaymakamı Fidan Bozkır ve kurum amirleri, bu anlamlı törene katılarak Çekerek Osman Durmaz Fen Lisesi'nde düzenlenen saygı duruşu ve bayrak törenine iştirak etti. Törende, yüreği vatan sevgisiyle dolu gençlerle birlikte olundu ve şehitlerimiz için dualar edildi. Kaymakam Bozkır, törende, "Şehitlerimiz, vatan uğruna canlarını feda eden kahraman evlatlarımızdır. Onların aziz hatırasını yaşatmak ve minnetimizi göstermek için bu törenleri düzenliyoruz. Şehitlerimizin ruhları şad, mekânları cennet, makamları âli olsun" dedi. Haber Merkezi
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi