Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 27’inci dönem Yozgat Milletvekili Ali Keven,  Yozgat’ın bir çok alanda büyük sıkıntılar içerisinde olduğunu belirterek, yaşanan kısır çekişmelerin kente büyük zararlar verdiğini söyledi.
CHP 27’inci dönem Yozgat Milletvekili Ali Keven, yaklaşık 10 günden bu yana Yozgat’ta bir dizi ziyaretler gerçekleştirerek nabız tuttu.  Gazetemizi ziyaret eden Keven, Sorumlu Yazıişleri Çetin Mermertaş ile bir süre sohbet etti. Yozgat’a dair oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen sohbette Keven, ziyaretlerinde kendisine sıkıntılar ve şikayetlerin aktarıldığına vurgu yaptı.
Yozgat’ın gelişim ve kalkınmasına yönelik çalışmaların hızlandırılması gerektiğine dikkat çeken Keven, tarım, hayvancılığın Yozgat’ın öncelikli alanı ve sektörü olduğunun altını çizdi.
Siyasi idarenin halkın sesine kulak vermesi çağrısında bulunan Keven, Yozgat’ın sorunlarının öncelikli hale gelmesi gerektiğine vurgu yaptı. Yozgat’a hizmet ve yatırım noktasında işbirliği ve istişare edilmesini öneren Keven, milletvekillerinin  şehrin dinamikleri, STKları  ve vatandaşlarla sık sık bir araya gelerek değerlendirmeler yapmasını istedi.
Vatandaşların sorunlarını ve çözüm önerileri dinlediklerine değinen Keven,
Kendisine gösterilen ilgiden dolayı memnuniyetini aktardı.
Her sektörde, her alanda büyük sorunların olduğunu ve her kesimin sıkıntı içerisinde yaşam sürdüğüne vurgu yapan Keven, gerçekleştirdiği ziyaretlerde problemlerden bahsedildiğini kaydetti.
Yozgat kamuoyunun Bozokspor ve şehir stadına odaklandığını vurgulayan Keven, sorunların bir an evvel çözüme kavuşturulması gerektiğini sözlerine ekledi.
                 SALİH AKGÜL

Editör: Hakimiyet Gazetesi