Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı etkinliklerinde sevgi evlerinde kalan çocuklar renkli gösteriler sergiledi
Yozgat Şehit ve Gazi Aileleri Derneği işbirliğinde düzenlenen özel bir programla Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yılı renkli etkinliklere kutlandı.
Çocuk Evleri Sitesi konferans salonunda düzenlenen programda Yozgat Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Gökay Açıkgöz yaptığı konuşmada "Cumhuriyeti’mizin 100 yılını kutluyorum. Bu özel gün, Türk milletinin milli kimliğini kutlama ve geleceğe yönelik umutla bakma fırsatı sunmaktadır. Türkiye için çalışan, tüm kadrolar Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına yakışır bir ilerleme kaydedebilmek için büyük emek sarf etmeli. Cumhuriyetimizi bugün bulunduğu noktadan daha ileriye taşımak adına özveri ile çalışmak her bireyin önemli bir görevidir. Bu nedenle Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum" dedi.
Programda Alparslan Türkeş Huzurevi sürekli misafirlerinden Mehmet Güven "Akdeniz'e Doğru" şiiriyle kutlamalara katıldı. İl Müdürlüğü personelleri Mutlu Bilgin saz ve Erhan Gürkan Demir gitarıyla birçok parçayı icra ederek programa destek oldu.
Çocuklar program sonu el ürünleri sergileri ile etkinliğe katkı sağladılar. 
Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli program sonunda “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılındayız. İlimizde günlerdir farklı kurum ve kuruluşlar tarafından birçok güzel ve anlamlı etkinlik düzenlendi. Cumhuriyetimizin 100. yılında çocuk kuruluşlarımızın bu programı bizleri gururlandırdı ve yarına güvenle bakmamızı sağlıyor ” şeklinde konuştu. 
Gösteri ve renkli etkinliklerle devam eden buluşmada çocuklar doyasıya eğlendi. HABER MERKEZİ