Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Evren Yaşar, üniversite ile birlikte şehrin gelişmesine katkı sağlayacak çalışmalara imza atarken, siyaset, bürokrasi, sivil toplum örgütleri, meslek kuruluşları ve basın ile birlikte hareket ediyor. Farklı kesimlerle bir araya gelen Rektör Yaşar, gazetelerin köşe yazarları ile istişare toplantısı gerçekleştirdi. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleştirilen toplantıda Rektör Yaşar, başlatılan çalışmalar ve planlanan projelere ilişkin bilgiler verdi. Rektör Yaşar, AR-GE ve Yozgat’ı öne çıkaracak projelere yoğunluk vereceklerine dikkat çekti.
Köşe yazarları ile görüştü
Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, yerel gazetelerin köşe yazarları ile bir araya geldi
Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Bozok Evi’nde, yerel gazetelerinde görev yapan köşe yazarları ile bir araya geldi. 
Toplantıda Rektör Yaşar, göreve geldikten sonraki geçen 5 aylık süreçte yapılan çalışmalar ve eğitim öğretim süreçlerine dair basın mensuplarına bilgiler verdi. 
Rektör Yaşar,  basın mensuplarının Üniversitenin en önemli paydaşlarından bir tanesi olduğunu dile getirdi. 
Göreve başladıkları günden itibaren Yozgat’ta görev yapan basın mensupları ile sık sık  bir araya geldiklerini değinen Rektör Yaşar, “Gece gündüz demeden toplumu bilgilendirmek adına fedakârca çalışan, topluma faaliyetlerimizi aktarmamıza aracılık eden basın mensuplarımızın  Üniversitemizle ilgili fikirleri, önerileri, bizim için çok kıymetli. Bugün de ilimizdeki basın kuruluşlarında görev yapan köşe yazarlarımız ile bir araya gelerek hem Yozgat hem de Üniversitemiz özelinde bir sohbet toplantısı gerçekleştirmek istedik” dedi.  
Değişimin startı verildi
Yozgat Bozok Üniversitesi'nin değişim ve dönüşümüne yönelik önemli projeler başlattıklarına dikkat çeken Rektör Yaşar konuşmasının devamında; “30 bine yakın nüfusu ile büyük bir aile olan Yozgat  Bozok Üniversitesi'nin yaşam alanı olan kampüsünü sosyal alanlarla donatılmış,  doğa dostu ve herkesin kaliteli zaman geçirebilecekleri,  bir kampüs haline getireceğiz. Diğer taraftan ihtisas alanımız olan “Endüstriyel Kenevir” üzerine çalışmalarımız devam ediyor. Kenevir çok geniş yelpazede kullanılan bir ürün. Tekstilden otomobil sektörüne, inşaat malzemelerinden kozmetik sektörüne,  bio dizelden,  kompozit ürüne kadar çok  farklı alanlarda yeni projeler üretiyoruz. Kenevir özelindeki bilimsel çalışmalarımız bundan sonrada aralıksız devam edecek.  Bunun yanı sıra temel amacımız, Üniversitemizin  görünürlüğünü artırarak, eğitimde tercih edilen bir hüviyete kavuşturmaktır" dedi.
Üniversiteyi daha yaşanılabilir bir kampüs hüviyetine dönüştürmek istediklerini belirten Rektör Yaşar, üniversite peyzajını master plan çerçevesinde güzelleştirmeye başladıklarının altını çizdi.
Üniversitenin bütünlüğünü ve güvenliğini sağlama noktasında kampüsü ikiye bölen doğu ve batı kesimini birleştirme hedefinde olduklarına dikkat çeken Rektör Yaşar, gerekli dinamikleri harekete geçirerek kampüsü ikiye bölen yolun battı çıktı projesi ile birleştirmeyi istediklerini dile getirdi.    ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi