Bekir Korkmaz, Pençe Kilit harekat bölgesinde teröristlerce düzenlenen taciz ve sızma girişimi neticesinde askerlerin şehit olmasının ardından Türk Bayrağını göğsüne asıp, Yozgat Şehir Merkezindeki Atatürk Anıtı önünde nöbet tutup, saygı duruşunda bulundu.
Nöbet sonrası açıklama yapan Bekir Korkmaz, sınırların kayıtsız şartsız güvence altına alınması gerektiğini belirterek, şunları ifadelere yer verdi :
“Ben burada devletimizin Başkomutanımızın, Türk bayrağımızın gölgesinde son dönemde üst üste gelen şehitlerle beraber,   kuzey Irak’tan  gelen şehitlerimizin yarım kalan nöbetlerini tutuyorum.
Burada Türk silahı kuvvetlerimize ve başta siyasi hükümetimizi sesleniyorum,. Bu yavrularımızın da sözleşme pozisyonundan çıkarılıp devlet bünyesine Türk silahlı  kuvvetlerinin bünyesine kavuşturmasını yaparım.
 Bu şehitlerimizin gelmesi  canımızı açıtıyor. Kesin tepkilerin alınması lazım bugün. 45 günde işte bir domatesi fidesini daha yetişmediği bir ülkede maalesef askeri eğitimle özel hale getiren polisler yetiştiriyoruz.
 10 15 tane dağda  yetişmiş coğrafi şartlara sahip o yörenin  insanların karşısına çıkarıyoruz ve bunun dercesine büyük kayıplar yaşıyoruz. Acılar yaşıyoruz. Bunlara askerlik yapısını tekrar düzenlemeye sokulmasını, türk askeri birliklerini tekrar çoğaltılmasını, kimlikler altına sokulmasını bunu istiyoruz. Biz yavrularımız yani maalesef sözleşme olarak ölüme gönderilmesi bizim canımızı acıtıyor. Memleket için  ölmek varsa hepimiz ölelim yeniden 7/70’şe  ama maalesef kurban vermeyelim. Yavrularımızı ben rahmetle anıyorum.” Şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi