AK Parti, Yozgat’ta  31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Yerel Seçimler için teşkilat temayül yoklaması gerçekleştirdi. Merkez ve ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesi amacıyla gerçekleştirilen temayülde 70 ismin yanı sıra teşkilat üyeleri farklı isimleri de gündeme getirdi.
AK Parti İl Teşkilatı üyeleri, yerel seçimlerde belediye başkanı aday adayı olan partilileri için temayül yoklamasında oy kullandı.. Yüzlerce parti üyesi, il  ve ilçe belediyelerden belediye başkan adayı olmak isteyen onlarca kişi arasından seçim yaptı. 
KABİNLER KURULDU
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt ve görevli  komisyon üyelerinin gözetiminde yapılan temayül yoklaması için kabin kuruldu. Her kabinde bulunan birer bilgisayarda teşkilat üyeleri kimin belediye başkan adayı olması gerektiği ile ilgili görüşlerini belirtti
AK Parti,  Belediye başkan adaylarının belirlenmesi için yüzlerce partilinin görüşünü aldı. Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen elektronik temayülde partililer üçer ismi yazdı.
Yozgat’ta temayül yoklamasını TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt başkanlığındaki komisyon yönetti. Yozgat’ta Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Y. MKYK Üyesi Ömar Arvas ve Gençlik Kolları MKYK Üyesi Muhammed İkbal Gülçin görev aldı.
MEVCUT BAŞKANLAR İÇİN 5 SORU
Büyük bir titizlikle yapılan temayül yoklamasında mevcut belediye başkanları için “Belediye hizmetleri yönünde nasıl buluyorsunuz”, “Halkla ilişkiler yönünde nasıl buluyorsunuz?”, “Teşkilat ilişkileri yönünde nasıl buluyorsunuz?”, “Partimizin ilke ve değerleri açısından nasıl buluyorsunuz?”, “Belediye başkanın yeniden aday gösterilmesini ister misiniz?” soruları yöneltildi.
Temayül yoklamasında ilk üç sırada yer alan aday adayları için anket çalışması yapılacak. 
AK Parti genel merkezi temayül yoklaması ile anket ve saha çalışmalarının sonuçları titizlikle analiz edilecek. Belirlenen, il ve ilçe belediye başkan adayları peyderpey kamuoyuna duyurulacak.
                                               ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi