Memur-Sen Yozgat İl Temsilciliği tarafından oluşturulan Memur-Sen Mehmet Akif İnan Hatıra Ormanı’na tohum topları ekimi gerçekleştirildi. 
Muslubelen mevkinde bulunan Mehmet Akif İnan Hatıra Ormanına topuk ekimine Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, Sağlık-Sen Yozgat Şube Başkanı Gökhan Eroğlu, Diyanet-Sen Yozgat Şube Başkanı Hamza Berker, Memur-Sen’e bağlı sendikaların üyeleri katıldı.
Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından “Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes” temasıyla gerçekleştirilen fidan dikimi seferberliğine destek verdiklerini söyledi. Yozgat’ta oluşturdukları Mehmet Akif İnan Hatıra Ormanına tohum topları dikimi yaptıklarını dile getiren Şerefli,   dünyanın ekolojik bir krizle karşı karşıya olduğunu vurguladı.
Şerefli “Küresel çapta yaşanan yangınlar, sel baskınları, kuraklık, aşırı meteorolojik olaylarla sarsılıyoruz. Çarpık kentleşme, rant ekonomileri ormanları yok ederken çölleşme, kuraklık, çoraklaşma bütün dünyayı tehdit ediyor. Kapitalizmin ‘sınırsız ihtiyaçlar - kıt kaynaklar’ teorisine dayanan haz ve tüketim düzeni doğayı talan ediyor. Fıtratıyla oynanan doğa bizi ikaz ediyor. İklim ve çevre konusu artık bir sorun olmaktan çıkmış, krize dönüşmüş durumda. Tam olarak ‘İnsanların kendi elleriyle yapıp ettikleri yüzünden karada ve denizde düzen bozuldu’ ilahi ihtarını yaşıyoruz” diye konuştu.
Şerefli, yeşillendirme çalışmalarının bu açıdan önemli olduğuna değinerek “İklim adaletinin sağlanması ise doğayı talana dayalı kapitalist üretimin dışlanmasına bağlı. ‘Yarın kıyametin kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikiniz’ düsturunu ayakta tutmaya gayret ediyoruz. Mehmet Akif İnan Hatıra Ormanını geçtiğimiz yıllarda oluşturmuştuk. İlk diktiğimiz fidanlar bugün ağaca dönüştü. Yeni tohumlarımızın ekimini de yaptık.  Ülkemize, ümmetimize, insanlığa borçluyuz. Sadece kurumsal olarak da değil, aynı zamanda her birimiz fertler olarak da millete, insanlığa borçluyuz. Bu borcu hem bireysel hem de kurumsal olarak işimizi en iyi şekilde yaparak, insanlığa faydalı olarak, faaliyet alanlarımızı genişleterek ödemeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
                       ÇETİN MERMERTAŞ