Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Salonunda düzenlenen Genel Kurul, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından İstiklal Marşı okundu. 
Genel kurul toplantısına TÜGVA  Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Yılmaz,  TÜGVA  İç Anadolu Bölge Sorumlusu Ahmet Tonbul, AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı 27. Dönem Milletvekili Av. Yusuf Başer, Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, Alperen Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Çıtak, Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, İlim Yayma Cemiyeti Yozgat Şube Başkanı Nurullah Nurdoğan, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Yozgat İl Koordinatörü Selim Türker ,TÜGVA Yozgat eski ve yeni yönetim kurullarının katılımıyla gerçekleştirildi.
TÜGVA Yozgat İl Temsilcisi Ubeydullah Şahan, TÜGVA’nın Yozgat’ta  coşkuyla bir kez daha kenetlendiğini, güçlendiğini ve gücüne güç kattığını söyledi.
Şahan, “Yozgat gençliği adına yeni hedefler belirlemek ve yeni yol haritaları oluşturmak için birbirimize tekraren söz verdiğimiz bir gün. Türkiye için gençlik demek; aziz milletimizin yarınlarına hamilik etmek demek, yarınların inşası demek ve altını hususen çizmek gerekirse de, tam bağımsız bir Türkiye demek. İşte bunu gençlik başaracak, gençlerimiz başaracak ve her türlü zorluğun üstesinden yine gençliğimiz gelecek. Bizim tarihimiz de belli, hamuruyla yoğrulduğumuz toprak da belli, kıblemiz de belli, istikametimiz ve rotamız da belli. And olsun ki; Hak ve hakikat istikametinden şaşmayacağız. Sırt sırta vereceğimiz genç yüreklerle birlikte bu millete mihmandar olacağız, hizmetkâr olacağız. Bunu kenetlenerek yapacağız. Öğrenerek yapacağız, öğreterek ve eğiterek yapacağız. Bunu gençliğimize sahip çıkarak, kol kanat gererek ve yalnız bırakmayarak yapacağız. Tabi, bunu da milletimizin sahip olduğu ezeli meziyetlerden, eşsiz ve emsalsiz faziletlerinden, ahlaki ve milli şuur kabiliyetlerinden istifade ederek yapacağız. Çünkü biz TÜGVA’yız. TÜGVA kadrolarıyız” dedi.
AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı 27. Dönem Milletvekili Av. Yusuf Başer, TÜGVA’nın bir sivil toplum kuruluşundan çok fazla anlamı olduğunu söyledi.
Gençlere hiçbir zaman asla arka bahçe olarak bakmadıklarına değinen Av. Başer, gençleri her zaman emaneti teslim edecekleri yol arkadaşları olarak gördüklerine değindi. 
Av. Başer, “Ülkemizde birileri gençleri hep küçümseyerek, onlara hep karamsarlık aşılayarak kendilerince sizlerle aramızı açmaya çalıştılar. 
Hâlbuki biz, siyasi hayatımız boyunca hem gençlerle yol yürümüş, her mücadelemizi onlarla vermiş birisiyiz. 
Onlar gençlerimizi, harflerle etiketlendirerek ufuklarına sınır çizmeye çalışırken biz teknolojiyle, sporla, sanatla, kültürle hep gençlerimizin vizyonunu genişletmek için çalıştık. 
Hamdolsun gittiğimiz her yerde bunun neticelerini de alıyoruz.
'TEKNOFEST gençliği' dedik.  Genç kardeşlerimizin ufkunu genişlettik. Bugün milyonlarca genç kardeşimiz Teknofest festivallerine katılıyor.
'Türkiye Yüzyılı gençliği' dedik. Türkiye Yüzyılını genç kardeşlerimize emanet ettik.
 Özgüven sahibi gençlik' dedik. Spordan bilime her alanda dünyanın dört bir yanında onların başarılarıyla gururlandık.
TÜGVA gençliği, bizim için  heyecanı, dava şuurunu ifade ediyor. 
Yozgat TÜGVA İl temsilciliğinin, gayretini, samimiyetini ve mücadele aşkını, yakinen bildiğim, yıllardır ilk günkü aşkla davamıza hizmet eden memleket sevdalısı kardeşim Ubeydullah Şahan başkanlığında başarıdan başarıya koşacağına inancım tamdır.
Tügva Yozgat temsilciliği Ubeydullah kardeşimle birlikte yeni bir kimlik kazanacaktır” dedi.
Türkiye yüzyılında gençlerin önemine vurgu yapılan konuşmaların ardından TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Yılmaz gençlerin coşkulu alkışları eşliğinde kürsüye geldi.
TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Yılmaz, Yozgat’ta bulunmaktan duyduğu mutluluğun anlatılamayacak kadar büyük olduğunu ifade ederek, “Türkiye Gençlik Vakfımızın Yozgat’ta yaptığı çalışmaları iftiharla takip ediyoruz, gurur duyuyoruz. Bugüne kadar yapılan hizmetlerden dolayı geçmişte yöneticilik yapmış olan tüm kardeşlerimize ve yöneticilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.
TÜGVA’nın, Türkiye’nin yüz akı gençlik kuruluşlarından birisi haline geldiğini belirterek, “Biz de bu çatının altında Yozgat’taki genç kardeşlerimizle birlikte yine gençlik için hizmet ettik, koştuk ve koşturduk. 
Geldiğimiz noktada Türkiye Gençlik Vakfı çatısı altında hizmet ettiğimiz her günü gururla, övünçle ve kıvançla hatırlayacağız” dedi.
TÜGVA Yozgat’ın  Ubeydullah Şahan başkanlığındaki yeni yönetimine başarı dileklerini de ileten Bahadır Yılmaz, “Bu bir bayrak yarışıydı ve biz bayrağı bundan sonra Ubeydullah Şahan kardeşimize devrettik. Mutluyuz teşkilatımızın üniversite yurdunda bir öğrenci olan kardeşimiz bugün o ilin yani TÜGVA Yozgat’ın  il temsilciliğini devralıyor. Bizlerde bundan sonraki süreçte TÜGVA’mızın ve gençlerimizin hizmetinde olmaya devam edeceğimiz gibi, yeni yönetimin de destekçisi olmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı. 
Ubeydullah Şahan başkanlığında oluşan yeni TÜGVA yönetiminde şu isimler yer aldı:
İbrahim Aslan, Yakup Düzcan, M. Akif Sapmaz, Yusuf Korkmaz, Fatma Nur Gürler, Sefa Öksüz, Furkan Tok, Bedirhan Arslan, F. Bahattin Demirtaş, İbrahim Ursavaş, Funda Adak, Samet İşbilen, Y. Emre Doğaner, Fatma Nur Avcı, Selcan Sarı, M. Emin Arslan, Esma Nur Kilar, Sümeyya Fidan, Selman Eroğlu, Harun Tokgöz. 
                  HABER  SALİH AKGÜL 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi