ÇETİN MERMERTAŞ 
Kentte, vatandaşlar tarafından da olumlu karşılanan proje, şehirlerarası yolcu taşımacılığına yeni bir vizyon kazandıracak.  Yozgat’ın geleceğine yönelik projeler üreten ve kente dokunuşlar yapan Belediye Başkanı Celal Köse, yeni dönem için yeni terminal projesini paylaştı.
Başkan Köse, mevcut şehirlerarası otobüs terminalinin E-88 karayolu kent merkezi içerisinde bulunduğunu hatırlatarak, şehir içerisinde kalan otobüs terminalinin hizmet kalitesindeki sorunları gidermek için yeni bir Şehirlerarası otobüs terminali inşa etmeyi planladıklarını vurguladı. Başkan Köse, yeni terminalin Yozgat’a yakışır bir nitelikte olacağını kaydetti. Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin modern bir şekilde inşa edileceğinin altını çizen Başkan Köse, “Otobüs trafiğinin şehir trafiğine olumsuz etkileri ve kapasite yetersizliği geride kalacak. Daha modern ve sağlıklı koşullarda seyahat imkânı sunacağız. Turizm, ulaşım, seyahat ve ticaret sektörünün gelişimine katkı sağlayacak Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali, Yozgat’a yakışır bir vitrin olacak”dedi.
Başkan Köse, Yeni terminalin vatandaşlara daha huzurlu ve konforlu hizmet alma imkanı sağlayacağına dikkat çekti. Başkan Köse,Yeni şehirlerarası otobüs terminali projesinin modern bir görünüme sahip ve Yozgat’a yakışır nitelikte olacağına değindi.
Vatandaşlar, Belediye Başkanı Köse’nin yeni dönem projeleri arasında otobüs terminalini memnuniyetle karşıladı.        
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi