AK Partili Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Durusoy, AK Partili dönemlerinin yerel yönetimlerine ağır eleştirilerde bulundu. Yusuf Başer, Celal Köse’nin yönetimlerine eleştirilerde bulunan Durusoy, 2014-2019 arası AK Parti’den Belediye Başkanlığını yürüten Kazım Arslan’ı da eleştirdi.
Yozgat Belediyesi Meclis Toplantısının Mayıs ayı ikinci oturumuna AK Partili Hüseyin Durusoy’un çıkışı damga vurdu. Geçmiş dönemlerde AK Parti’den il başkanlığı ve belediye başkan aday adaylığında da bulunan Durusoy, AK Partili belediyelerin iyi yönetilmediğini ileri sürdü.
Son dönemlerde yaptığı çıkışlarla dikkat çeken ve bir dönem Ensar Başkanlığında da bulunan Belediye Meclis Üyesi Durusoy,  partisine ağır eleştirilerde bulundu.
Durusoy, “İlk toplantıda ’da söyledim, bunun üzerinde ısrarla durdum. Yozgat,  gerçekten son 40 yıl çok kötü yönetiliyor.  Her konuda en kötü yönetilen 10 ilden birisiyiz.  Yani bu kadar hükümetin desteğine rağmen,  bu kadar imkanlara rağmen, yerel yönetimlerden kaynaklı Yozgat, Türkiye’nin en kötü son 10 ilinden bir tanesi.
Suiistimal etmeye gerek yok. Yada sulandırmaya gerek yok. Gerçekçi olmak lazım, gerçekleri konuşmazsak sonuca gidemeyiz” dedi.
AK Partili Meclis Üyesi Durusoy’un çıkışına MHPli Ferhat Erdem sert tepki gösterdi. Cumhur İttifakı ortağı AK Parti’yi de savunan MHPli Erdem, Yozgat’ı kötülemenin anlamsız olduğuna vurgu yaptı. MHPli Erdem, “Ben bir çoğunuz bildiği gibi bütün Türkiye’yi dolaşırım. Emin olun ki burası Cittaslow (sakin şehir) şehir.  Burası böyle, burası şöyle  denilen büyükşehir dahil, onlar pazarlığını iyi yapıyor olabilir. Ama içeri girdiğinizde şehir çok farklı. Yozgat’ımız çok güzel bir şehir. Bu demek değildir ki sorunlarımız olabilir konuşuyoruz, bir yapısal hata var. Onu da çözeriz ama, olumsuz davranıp Yozgat’ımızı  kötülenmesine şiddetle karşıyım. Ben gururla Yozgat’ımızı temsil ediyorum, herkes bana  Yozgat’la ilgili güzel şeyler anlatıyor,  biz buna yenisini eklemeliyiz, biz bunun için buradayız” ifadelerini kullandı.
                         ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi