Toplantıda Vali Mehmet Ali Özkan, ilgili kurum yetkilileriyle bir araya gelerek yılbaşında alınacak tedbirlerle ilgili detaylı istişarelerde bulundu. Toplantının ana gündem maddeleri arasında vatandaşların güvenliği, trafik düzenlemeleri, toplu etkinliklerin organizasyonu ve oluşabilecek her türlü olumsuzluklara karşı alınacak önlemler yer aldı.
Toplantıda belirlenen tedbirlerin, yerel yönetimler, emniyet birimleri, sağlık kuruluşları ve diğer ilgili kurumlarla koordineli bir şekilde uygulanması planlanırken vatandaşların da huzurlu bir yılbaşı geçirip yeni yıla girmeleri hedefleniyor.
Yozgat genelinde yılbaşı gecesinde güvenlik ve sağlık hizmetleri başta olmak üzere tüm kamu hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için gereken tüm tedbirlerin alındığını ifade eden Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan” Sevinçleriyle, hüzünleriyle 2023 yılını geride bırakırken, beklentiler ve umutlarla yeni bir yıla girmenin heyecanını ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. 2023 yılında ülke olarak yaşadığımız yüz yılın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat depreminde vefat eden vatandaşlarımıza ve ülkemizin savunmasında şehit olan güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabır, kahraman gazilerimize acil şifalar diliyoruz.

Öncelikle, 2024 yılının Yiğitler Şehri Yozgat’ımıza, Ülkemize ve tüm dünyaya hayırlar getirmesini, yeryüzünde barışa, dostluğa, dayanışmaya vesile olmasını diliyoruz. Yeni yılın, önceki yıllardan daha bereketli daha huzurlu ve mutluluk içinde geçmesi, güzellikleriyle unutulmayacak bir yıl olması en büyük temennimizdir.

Yeni bir yıla adım atarken, sizlerin huzur ve güven içinde bu özel günü karşılayabilmeniz adına Yozgat Valiliği olarak bir dizi tedbir almış bulunmaktayız. Bu önlemleri sizlere daha detaylı bir şekilde aktarmak istiyoruz.

İl Emniyet Müdürlüğümüze bağlı olarak il genelinde 66 farklı noktada görevlendirdiğimiz 542 personel ve 24 motorize devriye ekibi, gece boyunca sizlere hizmet sunacak. Aynı şekilde Jandarma Komutanlığımıza bağlı olarak il genelinde 168 noktada görevlendirdiğimiz 318 personel ve 1 motorize devriye ekibi, siz değerli vatandaşlarımızın güvenliği için gece boyunca görev yapacaktır.

Trafik yoğunluğuna karşı alınan tedbirlerle ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından en üst düzeyde önlemler alınacak. Ayrıca, otogar ve şehir içi otobüs duraklarında güvenlik önlemleri, ilgili görevliler tarafından titizlikle uygulanacaktır.

Alışveriş yapılan bölgelerde Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ekipleri, vatandaşlarımızın güvenliği için gerekli tedbirleri alacaklardır. İl ve İlçe Belediye Başkanlıklarımız tarafından da zabıta ve diğer hizmetlerin aksamaması için de tüm önlemler eksiksiz olarak almıştır.

112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğümüzde görevli 20 personel, sizlerden gelecek çağrılara karşılık verecek ve herhangi bir acil durumda yanınızda olacaktır. Sağlık Müdürlüğü tarafından hastanelerde ve acil servislerde alınan önlemlerle, sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanmanız sağlanacaktır.

Elektrik kesintilerine karşı ÇEDAŞ Müessese Müdürlüğü, yeteri kadar ekibi göreve hazır bulundurarak elektrik kesintilerinin olumsuz etkilerini en aza indirecektir.

Kar ve buzlanma nedeniyle yollarda meydana gelebilecek trafik kazalarına karşı Karayolları 65. Şube Şefliği ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, gerekli tedbirleri alarak nöbetçi bir ekip hazır bulunduracaktır.

Bu tedbirler sadece il genelinde değil, ilçelerimizde de aynı titizlikle uygulanacaktır. Yeni yılın sağlık, huzur ve güven içinde geçmesi dileğiyle, hep birlikte güzel günler geçirelim.” Şeklinde konuştu.

Editör: Hakimiyet Gazetesi