Antalya'da  düzenlenen YÖREX - Yöresel Ürünler Fuarı'nda Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası, Yozgat Ticaret Borsası ve Boğazlıyan Ticaret Odası'nın destek ve katılımlarıyla Yozgat'ın yöresel ürünleri tanıtıldı.
Antalya’da düzenlenen ve Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası’nın da yer aldığı Yöresel Ürünler Fuarı’na ziyaretçi akını yaşandı. Başta TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere stant ziyaretçilerin hayli ilgisini çekti.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve ORAN'ın desteğiyle  düzenlenen YÖREX Fuar'ında 81 ilin yöresel ürünleri ile birlikte Yozgat'ında çok sayıda ürünü vatandaşların beğenisine sunuldu. Fuarda Yozgat'a özgü çanak peyniri, pekmezi, kuşburnu, güvem marmelatı ve bakliyat ürünleri, Çekerek Lavantası ve aromatik ürünleri, Akdağmadeni Salebi, Çayıralan ve Yenifakılı Kadın Girişimcileri tarafından hazırlanan el emeği göz nuru ürünleri Yozgat standında sergilendi. 
Stand açılışında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'na Desti Kebabı kırdırılarak kavurga, parmak çörek ve Lavanta kolanyası ikramlarında bulunuldu.
Tanıtılan Yozgat'ın yöresel ürünlerine ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gösterildi.
TSO Yönetim kurulu Başkanı Taylan Alakoç, “katılım gösteren ve destek veren herkese teşekkür ediyorum, Yozgat'ımızın tanıtımı için önemli olan bu tür organizasyonlar da Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman yer almaya devam edeceğiz” dedi.
                           HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi