Program, öğrencilerin saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından okul müdürü Reyyan Ceylan'ın günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
Okul müdürü Reyyan Ceylan “    Bugün burada, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı coşkuyla kutlamak için bir araya geldik. Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı, ulusal egemenliğin millete geçtiği, çocuklarımızın bayramı olan bu özel günü hep birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Bugün, geleceğimizin teminatı olan siz sevgili çocuklarımıza armağan edilmiş bir bayramdır. Sizler, ülkemizin geleceği için büyük önem taşıyorsunuz. Bu nedenle hepimiz, sizlere en iyi eğitimi vermek ve sizleri en iyi şekilde yetiştirmek için buradayız.
Bugün, sadece eğlenmek ve kutlamak için bir araya gelmedik. Aynı zamanda bu özel günün anlamını da iyi anlamalı ve geleceğimizi şekillendirecek değerleri içselleştirmeliyiz. Bu nedenle, bugünü sadece bir bayram olarak değil, aynı zamanda bir sorumluluk ve bilinç günü olarak da kutlamalıyız.
Sevgili çocuklar, sizler bizim en değerli varlıklarımızsınız. Sizlerin mutluluğu ve başarısı, bizler için en büyük önceliktir. Bu nedenle sizlere her zaman destek olmaya, rehberlik etmeye ve en iyi şekilde yetişmeniz için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.
Bugün, 23 Nisan'ı coşkuyla kutlarken, geleceğimizin teminatı olan siz sevgili çocuklarımıza güveniyor ve inanıyoruz. Sizler, ülkemizin aydınlık yarınları olacaksınız. Bu duygu ve düşüncelerle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi
Şiirlerin okunduğu etkinlikte, 3 yaş A sınıfı öğrencileri hazırladıkları "Dik Dur Kardeşim" adlı rontu ile seyircilere unutulmaz bir gösteri sundu. Miniklerin performansı izleyicilerden büyük alkış aldı.
Gösteri gruplarının sahne aldığı, yarışmaların düzenlendiği ve renkli etkinliklerin yer aldığı program, çocukların neşeli ve coşkulu katılımıyla son buldu.
Yozgat Anaokulu öğrencileri, 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşayarak, birlik ve beraberlik duygularını pekiştirdiler.                        HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi