Yozgat Belediyesi, şehir merkezinden geçen E-88 karayolu üzerindeki aydınlatma direklerini yenilerek daha estetik hale getirdi. Şehrin kalbine dokunuş yapan Belediye, kent estetiğine göze hoş gelen bir dokunuş yaptı. 
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse yönetiminde projeler bir bir hayata geçerken, kent estetiğine değer katan çalışmalara da imza atılıyor. 
Yozgat Belediyesi, şehrin kalbinde önemli dokunuşlar yapıyor. Özellikle merkezde her gün binlerce vatandaşın geçiş güzergahında bulunan E-88  karayolunda estetik bir değişikliğe gidildi. 
Yozgat Belediyesi, üst yapı çalışmalarını sürdürürken kentin daha estetik bir görünüme kavuşması için aydınlatma direklerini yeniledi. Kentin adeta siluetini değiştiren dekoratif aydınlatma çalışmaları aynı zamanda yapıldığı bölgelerdeki ticari hareketliliği de arttırarak, esnaf ve vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor.
Yozgat Belediyesi, kente şık ve estetik bir görünüm sağlamaya, karanlık olan yerleşim yerlerini aydınlatmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor.
Cemil Çiçek Bulvarı’nda aydınlatma çalışmaları tamamlanırken, E-88 karayolu kent merkezi geçidinde çift ve tek konsollu dekoratif aydınlatma direklerinin montajı devam ediyor.
Tekli ve çiftli oldukça tasarruflu olan ve geceleri ışıl ışıl aydınlatan yeni direkleri Yozgat’a farklı bir hava getirdi. 
Demir direkler ile görüntü kirliliği oluşturan tellerin yer altına alınmasıyla daha güzel ve şık bir görüntü ortamı oluşturan Yozgat Belediyesi, farklı bir ambiyans kattı.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse,  motifli dekoratif aydınlatmaların montajlarının tamamlanması ile güzergâh modern bir görünüme kavuştuğunu söyledi.
Yozgat'ın karanlık caddelerini aydınlatmaya, şehri hak ettiği marka yollara kavuşturmaya devam ettiklerine değinen Başkan Köse, şehrin kalbine estetik bir dokunuş yaptıklarını ifade etti.
Başkan Köse, “Estetik dönüşüm aydınlık yolları hizmete açtık.
Cemil Çiçek Bulvarımızdan Muslubelen'e kadar olan E-88 karayolu hattı boyunca şehrimize yakışır şık aydınlatma çalışmalarımıza başladık. Yaptığımız çalışma ile hem estetik bir görünüm sağlayacağız, hem yollarımız daha aydınlık olacak. Hayırlı Olsun Yozgat'ım” dedi.
                     ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi