Yozgat’ta  tefecilik yaparak yüksek faiz karşılığında borçlandırdıkları vatandaşların menkul ve gayrimenkullerine muvafakatname ve yüksek meblağlarda senet imzalatarak haksız kazanç elde eden şüphelilere yönelik  düzenlenen operasyonda 6 kişinin gözaltına alındı.
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri,  Yozgat Merkez, Şefaatli ve Yerköy ile Ankara’da  Nakit para ihtiyacı olan kişileri yüksek faiz karşılığında borçlandırdıkları, menkul ve gayrimenkullerine  muvafakatname ve yüksek meblağlarda senet imzalatarak haksız kazanç elde ederek  tefecilik suçunu işleyerek birçok kişiyi mağdur ettiklerini belirledi.
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri,  Şefaatli Cumhuriyet Başsavcılığı Koordinesinde Yozgat-Merkez, Şefaatli ve Yerköy ilçeleri ile Ankara ilinde tefecilik yapan   (6) şüphelinin yakalanması için 08 Mart 2024 tarihinde 10 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.
Yapılan operasyonda (M.K.), (S.K.),(L.K.), (A.R.K.), (T.K.) ve (A.K.) isimli (6) şüpheli gözaltına alındı. Yakalanan şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramada Adet Telefon, 12  Adet Senet Karşılığı Tutanak, 45 Adet Noter Satış Sözleşmesi, 1 Adet Hard Disk, 4 Adet Vekaletname, 205 Adet Senet, 1 Adet Çek, 192 Adet Tapu Senedi, 15  Adet Ajanda, 1 Adet Tabanca, 1 Adet Şarjör, 346 Adet 9 mm. Tabanca Fişeği, 16.610 Dolar,  125 Euro ele geçirildi. 
Yakalanarak gözaltına alınan (6) şüpheli şahıs sevk edildiği Adli makamlarca adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada asayişin sağlanması ve vatandaşların güvenliği için azim ve kararlılıkla mücadelenin  devam edeceğine dikkat çekildi. HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi