Yerköy’de Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından,  ‘Jeotermal Domates Serası ve Tıbbi Nane Üretim’ tesisi kurulacak.
Cumhuriyet Başsavcısı Recep Sevgili, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yılmaz ve Yozgat Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mustafa Emir, Vali Mehmet Ali Özkan’ı ziyaret etti.
Ziyarette, Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından yapılacak olan “Jeotermal Domates Serası ve Tıbbi Nane Üretim” tesisi hakkında fikir alışverişi yapıldı. 
Yerköy’de 21 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan yatırımla beraber Jeotermal enerji kullanımıyla gerçekleştirilecek olan domates serası ve tıbbi nane üretim tesisi, ilin tarım ve ekonomik potansiyeline katkı sağlamayı hedefliyor.
Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, “Bu önemli yatırımın ilimize kazandırılmasında başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Adalet Bakanımıza, önceki dönem Adalet Bakanımıza, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
               HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi