Eğitim kapsamında Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi personeli, Jandarma Trafik Timleri, İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmeti Başkanlığı'nda görevli Ambulans Ekipleri ve İtfaiye Müdürlüğü Acil Müdahale Ekipleri yer aldı.
Eğitimin odak noktası olan olay yeri yönetimi, olay yerindeki koordinasyonun etkin bir şekilde sağlanmasını hedefliyor. Olay yerindeki yönetici, olayı ve şartları değerlendirerek, etkilenen hastaların en kısa sürede etkili bir şekilde diğer kurumlarla koordineli olarak acil bakım hizmeti alabilmelerini sağlamayı amaçlıyor.
Eğitimde, Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) çerçevesinde afet durumunda kurumların nasıl koordineli bir şekilde hareket edeceği ve görev ve sorumluluklarının nasıl organize edileceği de ele alındı. Ayrıca, her türlü afet ve acil durum için hızlı, etkili ve kapsamlı bir müdahale organizasyonu üzerinde duruldu. Eğitim sonrasında, Yozgat'ta görev yapan kurumların afet ve acil durumlara hazırlıklı olmaları ve koordineli bir şekilde müdahale etmeleri bekleniyor. Bu eğitimin ardından Türkiye'nin afet ve acil durumlara daha hazırlıklı olması hedefleniyor.
                                              HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi